Plānoto MP iesniegšanas grafiks (2021.-2027.): Atšķirības starp versijām

No ''LRG''
Pāriet uz navigāciju Pāriet uz meklēšanu
test 1 test 2 test 3 4
mNav labojuma kopsavilkuma
 
11. rindiņa: 11. rindiņa:
|<span style="color:black"> <center>'''Projekts → Plānoto maksājumu pieprasījumu iesniegšanas grafiks'''</center> </span>
|<span style="color:black"> <center>'''Projekts → Plānoto maksājumu pieprasījumu iesniegšanas grafiks'''</center> </span>
|}
|}
</center>test 1
</center>
 
[[Attēls:21-27PMPIG.png|thumb|710x710px|Projektā plānoto maksājuma pieprasījumu iesniegšanas grafika versijas]]
test 2 test 3 test 4[[Attēls:21-27PMPIG.png|thumb|710x710px|Projektā plānoto maksājuma pieprasījumu iesniegšanas grafika versijas]]
Atverot  sadaļu, lietotājam tiek attēlota tabula ar projektā plānoto maksājuma pieprasījumu iesniegšanas grafiku (PMPIG) versijām.  
Atverot  sadaļu, lietotājam tiek attēlota tabula ar projektā plānoto maksājuma pieprasījumu iesniegšanas grafiku (PMPIG) versijām.  



Pašreizējā versija, 2024. gada 2. decembris, plkst. 11.25


<ATGRIEZTIES UZ SATURA RĀDĪTĀJU

Plānoto maksājuma pieprasījumu iesniegšanas grafiks

Piekļuves ceļš
Projekts → Plānoto maksājumu pieprasījumu iesniegšanas grafiks
Projektā plānoto maksājuma pieprasījumu iesniegšanas grafika versijas

Atverot sadaļu, lietotājam tiek attēlota tabula ar projektā plānoto maksājuma pieprasījumu iesniegšanas grafiku (PMPIG) versijām.

Tabula satur sekojošu informāciju:

  • Prognozes numurs - tiek attēlots PMPIG numurs;
  • Iesniegšanas datums - tiek attēlots PMPIG iesniegšanas datums;
  • Statuss - tiek attēlots PMPIG versijas statuss;
  • Bāzes gads - tiek attēlots attiecīgais PMPIG bāzes gads vai gadu intervāls;
  • Vēsture - ikona "Vēsture", noklikšķinot tiek atvērts logs, kas satur informāciju par veiktajām darbībām grafikā.

Bāzes gads

Kolonnā "Bāzes gads" ir iespējams atzīmēt, kuri no iesniegtajiem PMPIG ir izmantojami naudas plūsmas atskaitēs. Tas tiek saukts par bāzes PMPIG. Katrā kalendārajā gadā var būt tikai viens bāzes PMPIG, taču viens bāzes PMPIG var attiekties uz vairākiem kalendārajiem gadiem. Ja PMPIG ir piesaistīti vairāki gadi, tad tiek attēlots minimālais un maksimālais gads, piemēram, 2022..2023.

Kolonnā "Bāzes gads" ir iespējams veikt labojumus, noklikšķinot uz ikonas . Tiks atvērts modālais logs "Bāzes gada labošana" ar izvēles lauku kopu, kas satur visus gadus no projekta īstenošanas perioda, nepārsniedzot tekošo kalendāro gadu. Blakus gadiem tiek attēlota informācija kuros PMPIG attiecīgais bāzes gads ir atzīmēts.

Ja PMPIG tiek uzstādīts bāzes gads, kas jau tiek izmantots citā PMPIG, tad bāzes gads tiek noņemts no cita PMPIG. Katrs bāzes gads var būt piesaistīts tikai vienam PMPIG.

Bāzes gada labošana

Bāzes gada labošana ir atļauta PMPIG visos statusos, izņemot Sagatavošanā.

Kārtējā gada sākumā ISAN balstoties uz SFAPN pieteikumā norādīto datumu (atskaites punkts Bāzes PMPIG pazīmes piesaistei), nodrošina, ka KPVIS tiek pielikta atzīme pie projektu aktuālā PMPIG, ka tas ir attiecīgā gada Bāzes PMPIG. Nepieciešamības gadījumā SFAPN ir iespēja šo atzīmi manuāli mainīt, t.i. pārlikt no viena PMPIG uz citu (tas var būt PMPIG, kas ir iesniegts pirms vai pēc datuma, kas noteikts, kā atskaites punkts), lai naudas plūsmas atskaitēs tiktu izmantots šī brīža reālajai situācijai atbilstošākais PMPIG. Katrā kalendārajā gadā var būt tikai viens bāzes PMPIG, taču viens bāzes PMPIG var attiekties uz vairākiem kalendārajiem gadiem. Ja PMPIG ir piesaistīti vairāki gadi, tad tiek attēlots minimālais un maksimālais gads, piemēram, 2022..2023.

Ticamības koeficients

Redzams tiem, kam lietotāja kartītē kā “Iestāde” ir norādīta “CFLA”.

Tiek ielasīts no virsprojekta sadaļas “Veidlapas pamatdati” lauka “Ticamības koeficients”, ielasīto vērtību ir iespējams labot.

Virs PMPIG versiju saraksta ir iespējams ievadīt ticamības koeficientu, norādot finansējuma saņēmēja sniegtās informācijas ticamības koeficienta vērtību. Šī vērtība ielasīsies PMPIG pie plānotajiem maksājumiem (t.i. tiem maksājumiem, kuri nav samaksāti vai iesniegti).

Lai pievienotu ticamības koeficienta vērtību vai labotu esošo vērtību, ir jānospiež poga <Labot> pie lauka "Ticamības koeficients" un tiks atvērts logs ticamības koeficienta vērtības labošanai ar šādiem laukiem:

  • Ticamības koeficients - obligāti aizpildāms skaitļa lauks, kurā ir atļauts ievadīt vērtību no 0 līdz 1, ar 2 cipariem aiz komata;
  • Pamatojums - teksta ievadlauks, ticamības koeficienta vērtības maiņas pamatojuma ievadei. Pie vērtības maiņas, pamatojums ir obligāti norādāms.

Pie pogas <Labot> tiek attēlota ikona "Vēsture", kuru nospiežot tiek atvērts logs ar sarakstu, kas satur visas vēsturiskās ticamības koeficienta vērtības un labojuma pamatojumu.

Finansējuma saņēmējs (FS) pirmo PMPIG iesniedz 10 darba dienu laikā pēc līguma par projekta īstenošanu noslēgšanas. Finansējuma saņēmējs PMPIG iekļauj informāciju, cik bieži, kādos datumos, kādā apjomā plāno iesniegt aģentūrā MP (avansa, starpposma, noslēguma) un sniedz skaidrojumu par veiktajām izmaiņām (datu lauks “Veikto izmaiņu pamatojums”).

PMPIG iekļauj arī informāciju par neizlietoto finansējumu, NVI un ieturējumiem uz laiku.

Visu šo informāciju norāda sadalījumā pa finansējuma avotiem (atbilstoši projekta iesniegumā apstiprinātajam), kā arī, ja projektā paredzēti gan uzturēšanas, gan kapitālie izdevumi (piemēram, projekti, kur FS ir pašvaldības, pašvaldību padotības iestādes, no valsts budžeta daļēji finansētas atvasinātas publiskas personas), tad PMPIG norāda arī summu sadalījumu pa ekonomiskās klasifikācijas kodiem (EKK).

PMPIG pamatdati

Nospiežot pogu <Pievienot> tiek atvērta forma PMPIG ievadei sistēmā.


Jauna PMPIG formas ievadlauki pēc noklusējuma nesatur informāciju, ja projektā vēl nav reģistrēts neviens PMPIG. Savukārt, ja projektā ir reģistrēts PMPIG, tad formas ievadlauki satur pēdējā PMPIG (statusā "Apstiprināts") informāciju, ko lietotājam ir atļauts labot un iesniegt (t.i. tiek pievienota jauna PMPIG versija).

Ja projektā ir reģistrēti maksājuma pieprasījumi, kas ir statusā "Iesniegts", tie tiek attēloti PMPIG un ir labojami. Maksājuma pieprasījumi, kas ir statusā "CFLA apstiprināts", tiek iekļauti PMPIG un nav labojami.

PMPIG netiek attēloti ātrāki maksājuma pieprasījumi, tas ir, maksājuma pieprasījumi ar AT pie pieprasījuma numura.


Ja projektā ir apstiprināti līguma grozījumi finanšu plānam, kurā ir pievienoti jauni vai izņemti esošie finansējuma avoti vai mainīts finansējuma procentuālais sadalījums pa finanšu avotiem, tad, pievienojot jaunu PMPIG, tiem maksājuma pieprasījumiem, kuru ieraksti ir labojami, maksājuma summas sadalījums pa finanšu avotiem tiek pārrēķināts atbilstoši apstiprinātajiem līguma grozījumiem. Maksājuma summas sadalījums netiek pārrēķināts gadījumos, ja līguma grozījumi ir veikti projektā ar dalīto intensitāti.

Ja ir notikušās izmaiņas no iepriekšējā PMPIG sniegtās informācijas (t.sk. ja ir apstiprināti projekta grozījumi par finansējuma vai projekta ieviešanas termiņa izmaiņām, iesniedzamais MP ir ar mazāku vai lielāku summu par iepriekš plānoto vai MP tiks iesniegts vēlāk, nekā iepriekš grafikā norādīts), precizēto PMPIG un detalizētu izmaiņu skaidrojumu FS iesniedz saskaņošanai aģentūrā tiklīdz ir zināma informācija par izmaiņām PMPIG, bet ne vēlāk kā kopā ar kārtējo MP (izņemot, ja tiek iesniegts noslēguma MP).

Ja MP iesniegšana pārcelta uz vēlāku laiku (laika periodā uz priekšu), jo īpaši tas attiecas uz reālās nauda FS (FS, kuriem plānojam finansējumu maksājumiem), tad PMPIG ir jāiesniedz tik līdz ir zināmas izmaiņas, bet ne vēlāk, kā datumā, kurā bija plānota MP iesniegšana, lai finanšu plānotāji zina, ka finansējums atmaksām konkrētā projekta ietvaros būs nepieciešams vēlāk un nepieciešamības gadījumā tas var tikt izmantots citu projektu maksājumiem.

Tātad, ja ir apstiprināti projekta grozījumi, kas skar finansējuma apjomus (t.sk. tiek palielināts/samazināts projekta finansējums), vai FS nevar iesniegt kādu MP plānotā datumā un apjomā (t.sk. MP ar 0,00 EUR), ir jāiesniedz aktualizētais PMPIG.

! PMPIG aktualizēšana attiecas arī uz gadījumiem, ja ar projekta grozījumiem tiek apstiprināta finansējuma pārdale no viena finansējuma avota uz citu (piemēram, priekšfinansētās snieguma rezerves gadījumā).

Ja vēl nav izveidots koriģējošs MP un PMPIG ir izskatīšanā, tad labojumus var veikt pats PV, PMPIG pievienojot rindu ar plānoto koriģējošo MP, saliekot plānotās summas pa avotiem un, ja nepieciešams, pie neizlietotā finansējuma norādot summu ar pretēju (t.i. +/-) zīmi, lai sakrīt ar līguma summu.

Ja nav izskatīšanā esošs PMPIG, tad PV var to izveidot pats (poga <Pievienot>), veicot tādus pašus precizējumus, kā gadījumā ja PMPIG ir izskatīšanā.

Ja iesniegts precizēts PMPIG (PMPIG ir veiktas izmaiņas MP apjomos un/vai MP iesniegšanas termiņos, salīdzinot ar iepriekšējo PMPIG, un/vai avanss netiks apgūts noteiktajā termiņā un apjomā), piezīmju daļā ir sniegts skaidrojums par novirzēm PMPIG (atbilstoši skaidrojumam (i burtiņš) pie datu lauka Veikto izmaiņu pamatojums”) atbildīgajam darbiniekam ir jāpārliecinās, vai MP tika/tiek iesniegti atbilstoši plānotajam/faktam pirms konkrētā PMPIG. T.i., PMPIG noradītajai informācijai periodā līdz aktualizētā PMPIG iesniegšanas brīdim jāatbilst faktam, atbildīgajam darbiniekam apstiprinot PMPIG (statuss "Pieņemts zināšanai"). Tas nozīmē, ka aktuālajā PMPIG neiesniegti MP no PMPIG ir jāizņem/jādzēš. Ja MP bija plānots ar 0,00 EUR, un tas ir iekļauts PMPIG, MP ir jāiesniedz. Ja to MP iesniegt nevar, tad FS jāiesniedz aktualizēts/precizēts PMPIG, norādot, kādā datumā tas tiks iesniegts.


PMPIG pamatdatu forma satur sekojošus laukus:

Kopā Ticamības koeficients tiem MP, kas vēl nav samaksāti, aizpildās automātiski ar vērtību no PMPIG pirmās lapas. Šo ticamības koeficientu ir iespējams labot gan PMPIG pirmajā lapā, gan PMPIG rindiņu līmenī. Ticamības koeficientu samaksātiem un iesniegtiem MP, sistēma automātiski norāda - 1; Ticamības koeficientu ir iespējams labot rindiņu līmenī. Ja ticamības koeficients ir mainījies, tajā skaitā kamēr tiek skatīts PMPIG ir iesniegts MP, nepieciešams norādīt pamatojumu laukā - Ticamībaskoeficienta un MP izskatīšanas laika izmaiņu pamatojums.
Kolonnas nosaukums
lauks plānotā maksājuma pieprasījuma saņemšanas datuma norādīšanai. Līguma/vienošanās sadaļā Maksājuma pieprasījumu iesniegšanas un izskatīšanas kārtība ir norādes par to, kad finansējuma saņēmējam ir jāiesniedz pirmais un turpmākie maksājuma pieprasījumi un kāda ir to iesniegšanas regularitāte.
MP veids lauks satur maksājuma pieprasījumu veidus – starpposma (S), avansa (A), noslēguma (N). Ja projektā tiek izmantota dubultā plūsma maksājuma pieprasījumos, tad šajā laukā papildus tiek piedāvātas virtuālo maksājumu vērtības – starpposma V un noslēguma V.

Ar “-AM” tiek attēlota avansa atmaksa, kas, piemēram, iespējama gadījumos, ja FS noteikto mēnešu periodā nav apguvis izmaksāto avansu un paredzēta avansa atmaksa. Tādos gadījumos kolonnā MP veids tiek norādīta avansa atmaksa ar mīnuss zīmi, kas tiek apzīmēta – “-AM”. Atmaksājamā avansa summa “-AM” PMPIG ielasās automātiski no NVI sadaļas, ja atgūšanas veids ir norādīts “Avansa atmaksa”, norādīta atgūtā summa un datums un virskontroles apstiprināts.

Kopā

attēlo maksājuma pieprasījuma kopsummu pa visiem finansējuma avotiem attiecīgā maksājuma pieprasījuma ietvaros. Ja lietotājs ievada maksājuma pieprasījuma kopsummu šajā laukā manuāli, tad attiecīgi šī summa tiek sadalīta pa finansējuma avotiem atbilstoši finansēšanas plānā nodefinētajai proporcijai. Ja projekta pamatdatu apakšsadaļā Projekta informācija laukā Projektam ir iespējama dalītā intensitāte ir izvēlēta vērtība “Jā”, tad šis lauks ir manuāli aizpildāms un sīkāks sadalījums pa finansējuma avotiem netiek rādīts
lauks maksājuma pieprasījuma summas ES fonda finansējuma daļas ievadei. Lauks tiek uzrādīts ja projekta finansēšanas plānā kā finansējuma avots ir norādīts kāds no ES fondiem un projekta pamatdatu apakšsadaļā Projekta informācija laukā Projektam ir iespējama dalītā intensitāte ir izvēlēta vērtība “Jā”
lauks maksājuma pieprasījuma summas valsts budžeta finansējuma daļas ievadei, tiek uzrādīts ja projekta finansēšanas plānā kā finansējuma avots ir norādīts valsts budžeta finansējums un projekta pamatdatu apakšsadaļā Projekta informācija laukā Projektam ir iespējama dalītā intensitāte ir izvēlēta vērtība “Jā”
lauks maksājuma pieprasījuma summas valsts budžeta dotāciju pašvaldībām finansējuma daļas ievadei. Lauks tiek uzrādīts ja projekta finansēšanas plānā kā finansējuma avots ir norādīts valsts budžeta dotācija pašvaldībām un projekta pamatdatu apakšsadaļā Projekta informācija laukā Projektam ir iespējama dalītā intensitāte ir izvēlēta vērtība “Jā”
lauks maksājuma pieprasījuma summas pašvaldības budžeta finansējuma daļas ievadei. Lauks tiek uzrādīts ja projekta finansēšanas plānā kā finansējuma avots ir norādīts pašvaldības budžeta finansējums un projekta pamatdatu apakšsadaļā Projekta informācija laukā Projektam ir iespējama dalītā intensitāte ir izvēlēta vērtība “Jā”
attēlo avansa maksājuma kopsummu pa visiem finansējuma avotiem attiecīgā maksājuma pieprasījuma ietvaros.

Ja projektā avansa maksājumu ir atļauts veikt tikai no viena finansējuma avota, tad šī kolonna netiek attēlota

lauks avansa maksājuma summas valsts budžeta finansējuma daļas ievadei. Lauks tiek uzrādīts, ja projekta finansēšanas plānā kā finansējuma avots ir norādīts valsts budžeta finansējums un projekta pamatdatu apakšsadaļā Projekta informācija laukā Projektam ir iespējama dalītā intensitāte ir izvēlēta vērtība “Jā” un virsprojekta līmenī ir norādīts, ka avanss var tikt izmaksāts no valsts budžeta finansējuma
lauks avansa maksājuma summas valsts budžeta dotāciju pašvaldībām finansējuma daļas ievadei. Lauks tiek uzrādīts, ja projekta finansēšanas plānā kā finansējuma avots ir norādīts valsts budžeta dotācija pašvaldībām un projekta pamatdatu apakšsadaļā Projekta informācija laukā Projektam ir iespējama dalītā intensitāte ir izvēlēta vērtība “Jā” un virsprojekta līmenī ir norādīts, ka avanss var tikt izmaksāts no valsts budžeta dotācijas pašvaldībām finansējuma
Kopā
automātiski tiek attēlota veiktā maksājuma summas ES fonda finansējuma daļa. Kolonna tiek uzrādīta, ja projekta finansēšanas plānā kā finansējuma avots ir norādīts kāds no ES fondiem un projekta pamatdatu apakšsadaļā Projekta informācija laukā Projektam ir iespējama dalītā intensitāte ir izvēlēta vērtība “Jā”
automātiski tiek attēlota veiktā maksājuma summas valsts budžeta dotāciju pašvaldībām finansējuma daļas. Kolonna tiek uzrādīta, ja projekta finansēšanas plānā kā finansējuma avots ir norādīts valsts budžeta dotācija pašvaldībām un projekta pamatdatu apakšsadaļā Projekta informācija laukā Projektam ir iespējama dalītā intensitāte ir izvēlēta vērtība “Jā”
automātiski tiek attēlota veiktā maksājuma summas pašvaldības budžeta finansējuma daļa. Kolonna tiek uzrādīta, ja projekta finansēšanas plānā kā finansējuma avots ir norādīts pašvaldības budžeta finansējums un projekta pamatdatu apakšsadaļā Projekta informācija laukā Projektam ir iespējama dalītā intensitāte ir izvēlēta vērtība “Jā”
lauks MP izskatīšanas laika ievadei - darba dienu skaits. Sākotnēji satur sistēmas aprēķināto noklusēto izskatīšanas laiku, taču lietotājam tas ir labojams. Ja MP izskatīšanas laiks tiek manuāli labots, tad sistēma turpmāk vairs neveic tā automātisku aprēķinu un nepieciešams norādīt izmaiņu pamatojumu laukā - Ticamības koeficienta un MP izskatīšanas laika izmaiņu pamatojums


Aprēķins:

  • Samaksātajiem MP = Samaksas datums – pirmās iesniegšanas datums (aprēķinā ņemot vērā tikai darba dienas).
  • Izskatīšanā esošiem MP = Plānotais maksāšanas datums – pirmās iesniegšanas datums
  • Plānotiem MP = Plānotais iesniegšanas datums + vidējais izskatīšanas laiks darba dienās iepriekšējiem MP/avansiem (katram MP veidam rēķina atsevišķi).
  • MP daļai “Ieturēts līdz noslēguma maksājumam” (tikai maksājamai daļai) izskatīšanas laiks tiek pielāgots līdz ar noslēguma MP apmaksas termiņu
  • Ja nav datu par iepriekš faktiski veikto maksājumu vidējiem termiņiem, tad piemēro standarta termiņu: avansiem – 10 dd, starpposma maksājumiem -  20 dd un noslēguma maksājumiem – 60 dd.
  • MP daļas “Ieturēts uz laiku” un “Ieturēts līdz noslēguma maksājumam” vidējā termiņa aprēķinā neizmanto.
  • Ja MP tiek maksāts vairākās daļās, vidējā aprēķinam izmanto pirmās samaksātās daļas datumu.

Vidējā aprēķinā neizmanto atsauktos un noraidītos MP.

Plānotais atmaksas datums automātiski tiek uzrādīts datums, ar kuru ir plānots sākt atmaksāt avansu.
  • Ja MP ir statusā "Samaksāts" plānotais atmaksas datums tiek ņemts no MP sadaļas "Maksājumi" lauka "Veikšanas datums".
  • Ja MP iesniegts, proti statusā "Izskatīšanā", datums ielasās no MP sadaļas "Maksājumi" lauka "Plānotais atmaksas datums"
  • Ja MP nav iesniegts, datums aprēķinas pēc formulas: iesniegšanas termiņš + MP izskatīšanas laiks
Plānoto maksājuma pieprasījumu iesniegšanas grafika ievadforma

Avansa dzēšanai sistēma ņem vērā šādus nosacījumus:

  • Avansa dzēšanas plāns ir manuāli labojams tikai iekšējā vidē (proti, FS avansa dzēšanas plāna kolonnas nav labojama)
  • Manuāli labojot avansa dzēšanas plānu sistēma kontrolē, lai avansa dzēšana plāna summa nebūtu negatīva un kopējā plānotā avansa dzēšanas summa nepārsniegtu kopējo avansa summu.

Svarīgi! Virtuālie maksājumi nepiedalās avansa dzēšanā un avansa apgūšanā. Virtuālo Starpposma un Noslēguma MP rindas, kolonnā "Avansa dzēšanas plāns" ir iepelēkotas, šajās rindās netiek automātiski skaitītas summas un nav iespējams ievadīt summas manuāli.

Informācijai:

Avanss -> noteiktās summas izmaksa avansā. FS ir pienākums avansu apgūt 6 mēnešu laikā no tā saņemšanas (vai citā MK noteikumos par SAM īstenošanu noteiktajā termiņā).

Apguve = ieguldīt avansu tam paredzētajam mērķim noteiktajos 6 mēnešos (vai MK noteikumos par SAM īstenošanu noteiktajā termiņā), t.i., 6 mēnešu laikā iesniegt starpposma MP avansa summas vai lielākā apmērā.

Dzēšana = attiecināt MP summu un veikt starpposma/noslēguma maksājumu mazākā apmērā, nekā FS iesniedza MP/CFLA apstiprināja kā attiecināmos izdevumus.

Piemērs:

FS pieprasīja un CFLA izmaksāja 80 naudas avansā. 6 mēnešu laikā FS iesniedz kārtējos MP par reālajiem izdevumiem: vienu MP par 100 naudām, otru MP par 120 naudām. Tā ir avansa apguve.

CFLA sāk dzēst avansu pēc otrā MP apstiprināšanas: apstiprina par visām 120 naudām, bet FS atmaksā tikai 100 naudas un 20 naudas patur, t.i., dzēš avansu. Un tā uz priekšu pie visiem tālākiem MP, kamēr nodzēstas tās 80 naudas no izmaksātā avansa. Tā ir avansa dzēšana.

PMPIG ir iestrādāti attiecīgi brīdinājumi:

 Brīdinājums! Avansa dzēšana pārsniedz izsniegtos avansus (nedzēstā avansa summa < 0); Ja ir šāds brīdinājums, nepieciešams pārliecināties, kāpēc avansa dzēšanas plāna kopsumma ir lielāka par izsniegto avansu kopsummu (skatīt avansa dzēšanas lauka kopsummu un lauku "Avansi kopā")
  Brīdinājums! Avanss ir plānots vairāk kā Virsprojektā noteikts (Pieejamā avansa summa < 0); Ja ir šāds brīdinājums nepieciešamas pārliecināties kāpēc laukā "Pieejamā avansa summa" tiek norādīta vērtība ar mīnuss zīmi. Šī lauka formula ir Pieejamā avansa summa = (Līguma summa (Fonda daļai (ja attiecināms VB/VBD)) – neizlietotais finansējums-neizgrozītie NVI)*SAM/SAMP noteiktais maksimālais avansa apmērs % - PMPIG uzrādītie avansi kopā. Šīs formulas piemērs ir atbalsta e-pastā "KVPVIS atbalsts savējiem (#128)"

Brīdinājums! Atlikušo (plānoto) Starpposma un Noslēguma maksājuma pieprasījumu summa ir mazāka par Nedzēsto avansu summu, kas nozīmē, ka būs nepieciešama avansa atmaksa. < 0) Ja ir šāds brīdinājums, nepieciešams pārliecināties, kāpēc avansa dzēšanas plāna kopsumma ir mazāk par izsniegto avansu kopsummu (skatīt avansa dzēšanas lauka kopsummu un lauku "Avansi kopā") un kāpēc laukā "Nedzēstā avansa summa" ir vērtība, kas lielāka par 0.

  Brīdinājums! Informējam, ka avansa apguve netiek (vai netika) plānota atbilstoši līgumam/vienošanās noteiktajai kārtībai; Šāds brīdinājums tiek norādīts, ja avansa apguve pārsniedz līgumā/vienošanās noteikto mēnešu skaitu. Ja ir šāds brīdinājums, sadaļā "CFLA dati", pārliecinies kurš AM netiek apgūts atbilstoši noteiktajai kārtībai. Precizē vai lūdz FS precizēt grafiku, vai vienoties par AM apguves termiņa pagarinājumu. Ja ir akcpetēts termiņa pagarinājums, attiecīgā informācija CFLA PV jānorāda sadaļā "CLA dati", mainot mēnešu skaitu AM apguvei (Sīkāka informācija par avansa apguvi pieejama zemāk, aprakstā par sadaļu "CFLA dati") 
"Brīdinājums: Fonda Līguma attiecināmās izmaksas nesakrīt ar Prognozes kopā, Neizlietotais finansējums, Ieturēts uz laiku, Ieturēts līdz noslēguma MP un NVI kopsummu"  Tiek norādīts, ja laukā “Līguma attiecināmās izmaksas” norādītā summa nav vienāda (t.i., ir lielāka vai mazāka) ar kopsummu, kas veidojas saskaitot laukos “Prognozes kopā”, “Neizlietotais finansējums”, “Ieturēts uz laiku”  "Ieturēts līdz noslēguma MP" un “Neatbilstoši veikti izdevumi” norādītās summas. Formula ir: Līguma attiecināmās izmaksas = Prognozes kopā + Neizlietotais finansējums (ja ir) + Ieturēts uz laiku (ja ir) + Ieturēts līdz noslēguma MP (ja ir) + Neatbilstoši veikti izdevumi (ja ir). Avansus šajā formulā neņem vērā! Šis brīdinājums neliedz iesniegt PMPIG"

Sistēma, projektiem, kuros ir veikti avansa maksājumi, avansa dzēšanas plānu aprēķina automātiski, brīdī kad sasniegta maksimālā avansa un starpposma maksājumu (parasti 90%) summa. Ja avansu ir nepieciešams dzēst ātrāk, nekā to aprēķinājusi sistēma (proti, pirms brīža, kad ir sasniegta maksimālā avansu un starpposma maksājumu summa), nepieciešams spiest pogu <CFLA precizēt> un precizēt avansa dzēšanas plānu! Ja veikti labojumi avansa dzēšanas plānā, bet nepieciešams atgriezties pie sistēmas automātiskā aprēķina, tad pie ieraksta, kurā veikti labojumi, jāizvēlas . Par katru projekta finansējuma plānā esošo finansējuma avotu (gan par plānotajiem maksājumu pieprasījumiem, gan avansa dzēšanas maksājumiem),izņemot citu publisko un privātā finansējuma avotu,

Plānoto maksājuma pieprasījumu tabulā ir iespējams ievadīt EKK 1 un EKK 2 summas pēc šādiem nosacījumiem:

Kolonnas nosaukums
EKK 1000-2000
EKK 5000

Plānoto maksājumu pieprasījumu iesniegšanas grafiku ir iespējams aplūkot divos režīmos:

  • maksājuma summas sadalījumā pa finanšu avotiem izvērstā veidā ar EKK;
  • maksājuma summas sadalījumā pa finanšu avotiem bez sadalījuma pa EKK.

Lai pārslēgtos starp abiem režīmiem, tad attiecīgi ir jānospiež virs grafika esošā poga <Rādīt dalījumu EKK> vai <Slēpt dalījumu EKK>.

Avansa maksājumiem automātiski kopsumma tiek sadalīta proporcionāli tikai pa tiem finansējuma avotiem, kuri ir tikuši atzīmēti projekta virslīmenī (SAM/SAMP/kārtas datos laukā “Norādiet finansējuma avotus, no kuriem drīkst veikt avansa maksājumu” atzīmētie finansējuma avoti). Pārējiem finansējuma avotiem summa netiek aprēķināta (proporcija tiek pieņemta kā 0%).

Formula: Pieejamā avansa summa = (Līguma summa (Fonda daļai (ja attiecināms VB/VBD)) – neizlietotais finansējums-neizgrozītie NVI)*SAM/SAMP noteiktais maksimālais avansa apmērs % - PMPIG uzrādītie avansi kopā

Šīs formulas piemērs ir atbalsta e-pastā KVPVIS atbalsts savējiem (#128)

Ja laukā "Pieejamā avansa summa" ir vertība ar mīnuss zīmi, tiek norādīts Brīdinājums! Avanss ir plānots vairāk kā Virsprojektā noteikts (Pieejamā avansa summa < 0);

! Plānotais avanss nedrīkst tikt pieprasīts, ja FS jau ir izmaksāti 90% no līguma summas vai drīkst izmaksāt starpību līdz 90% (nepārsniedzot SAM/SAMP noteikto avansa % apmēru).! Ja līguma grozījumi paredz izmaiņas projekta finanšu plānā, bet konkrētie grozījumi vēl nav apstiprināti, tad grozījumu projektā norādītās līguma attiecināmās izmaksas neattēlosies PMPIG līdz līguma grozījumi būs apstiprināti.! Ja FS ir izveidojis PMPIG pirms līguma grozījumi ir apstiprināti, tad PMPIG līguma attiecināmās izmaksas būs norādītas atbilstoši tam finanšu plānam, kurš bija apstiprināts uz PMPIG izveides brīdi. Aktuālie dati pēc līguma grozījumu apstiprināšanas, neielasās sagatavošanā esošā PMPIG, tāpēc FS ir nepieciešams dzēst sagatavošanā esošo PMPIG un izveidot jaunu. Pamatojumā nepieciešams sniegt detalizētu informāciju: 1) par apstākļiem, kas ir ietekmējuši līdzšinējo Projektā plānoto naudas plūsmu, kā rezultātā iepriekš iesniegtās prognozes par Avansa maksājuma pieprasījumu, Starpposma maksājuma pieprasījumu vai Noslēguma maksājuma pieprasījuma termiņiem vai apmēriem nav aktuālas; 2) par pieņēmumiem, uz kuriem pamatojoties ir pārplānota naudas plūsma Projektā, kādā apmērā pārplānota; 3) norādot uz konstatētajiem riskiem, vai un kā naudas plūsmas nobīde ietekmē projekta mērķa sasniegšanu, kā arī par risinājumiem konstatēto risku mazināšanai


Ja PMPIG kādam no maksājumiem ir labots noklusētais ticamības koeficients, tajā skaitā kamēr PMPIG ir izskatīšanā ir iesniegts MP, nepieciešams norādīt pamatojumu laukā "Koeficienta/MP izskatīšanas laika izmaiņu pamatojums".

Ja PMPIG ir mainīts MP izskatīšanas ilgums, nepieciešams norādīt pamatojumu laukā "Koeficienta/MP izskatīšanas laika izmaiņu pamatojums".

Ja minētajos gadījumos pamatojums nav norādīts, tiek norādīts kļūdas paziņojums: Ja mainījies ticamības koeficients, jāaizpilda lauks "Koeficienta/MP izskatīšanas laika izmaiņu pamatojums"!

Kolonnas nosaukums
Prognozes kopā*
Avansi kopā*
Nedzēstā avansa summa*
Pieejamā avansa summa*
Ieturēts uz laiku (kopā)*
Ieturēts līdz noslēguma MP (kopā)
Veikto izmaiņu pamatojums
CFLA komentāri

٭lauki ir automātiski un nav labojami.


! Projektos, kas ir pakārtoti 2.2.3.6. SAMP, automātiski tiek izveidots PIMPIG ieraksts brīdī, kad projekta statuss tiek mainīts uz Līgums. Šādam PMPIG vairāki lauki tiek aizpildīti automātiski:

Lauka nosaukums
Prognozes numurs
Iesniegšanas datums
PMPIG statuss tiek piešķirts statuss Pieņemts zināšanai
Iesniegšanas termiņš datums tiek aprēķināts pēc formulas: Līguma datums + Projekta īstenošanas ilgums mēnešos (no sadaļas “Īstenošanas grafiks”) + 1 mēnesis.

Bet, ja tas iznāk lielāks kā 29.01.2026, tad datums tiks norādīts kā 29.01.2026.

MP veids
MP Nr.
Izmaksu sadalījums pa finansējuma avotiem, EUR
ES fonda finansējums
Privātais finansējums
Avansi kopā
Nedzēstā avansa summa
Pieejamā avansa summa
Līguma attiecināmās izmaksas
tiek attēlots 0,00

Pārējiem PMPIG laukiem funkcionalitāte neatšķiras no citām atlasēm.

2.2.3.6. - 1.kārtā PMPIG nav statusa Sagatavošanā un tas nav redzams e-vidē.


Aģentūras mājas lapā sadaļā Palīgs finansējuma saņēmējam/PMPG ievietots metodiskais materiāls par PMPIG aizpildīšanu, ko ieteicams izmantot, veicot PMPIG pārbaudi.


Statusu maiņas tabulā tiek attēlotas veiktās izmaiņas: |- class="wikitable" |-Kolonnas nosaukums |- |- |Statuss* |prognozes statuss. Iespējami šādi prognozes statusi: "Sagatavošanā", "Iesniegts", "CFLA precizēšanā", "Pieņemts zināšanai", "Noraidīts" |- |-Statusa maiņas datums* |- |- |-Lietotājs |lietotāja vārds un uzvārds, kurš ir veicis pēdējo statusa maiņu |}

٭lauki ir automātiski un nav labojami


Prognožu plānu ir iespējams:

Kolonnas nosaukums
<Saglabāt un atgriezties>
<Atcelt> atceļ veiktās izmaiņas PMPIG formā un tās netiek saglabātas. PMPIG saturs tiek atgriezts uz saturu, kāds tas bija formas atvēršanas brīdī

!PMPIG nemainās statuss un tas netiek atgriezts finansējuma saņēmējam.

Piemēram: ja esat precizējuši kādu summu, tad nospiežot pogu <Atcelt> ievadītā summa tiks atcelta un PMPIG saturs būs tāds kā brīdī kad to atvērāt.

<CFLA precizēt> tiek atvērta jauna forma precizejumu veikšanai. Prognožu plāna statuss mainās uz "CFLA precizēšanā"
<Apstiprināt> tiek apstiprināti formā ievadītie dati. Prognožu plāna statuss mainās uz "Pieņemts zināšanai"
<Noraidīt> tiek noraidīta iesniegtā prognoze. Prognožu plāna statuss mainās uz "Noraidīts"
caption tiek nodrošināts PMPIG eksports uz MsExcel failu. Šajā failā PMPIG finansējuma avotu summas tiek attēlotas sadalījumā pa EKK, ja arī pašā PMPIG finansējuma avotiem ir attēlots sīkāks sadalījums.

Plānotā maksājuma pieprasījumu iesniegšanas grafika CFLA dati

Ja prognožu plāns ir sistēmā saglabāts, tad prognožu plānā tiek attēlota apakšsadaļa "CFLA dati".

<figure>[./Attēls:21-27_PMPIG_cfla_dati.jpg ]<figcaption>PMPIG apakšsadaļa CFLA dati</figcaption></figure> Jautājums: "Avansa apguve plānota atbilstoši līguma/vienošanās noteiktajai kārtībai"

  • Ja projektā nav plānoti avansa maksājumi, tad jautājumā "Avansa apguve plānota atbilstoši līguma/vienošanās nosacījumiem" pēc noklusējuma atbilžu variants tiek norādīts - "Nav attiecināms"
  • Ja PMPIG ir vairāki avansa maksājumi, tad jautājums "Avansa apguve plānota atbilstoši līguma/vienošanās noteiktajai kārtībai" tiks attēlots par katru avansa maksājuma ierakstu no PMPIG pamatdatiem. Katram avansa maksājumam ir iespējams norādīt mēnešu skaitu tā apgūšanai.
  • Ja virsprojekta līmenī (SAM, SAMP vai kārtas pamatdatos) laukā Mēnešu skaits avansa apgūšanai ir ievadīts mēnešu skaits (apstiprināts atbilstoši “4 acu” principam), tad PMPIG "CFLA dati" apakšsadaļā pie katra avansa maksājuma ieraksta, laukā Mēnešu skaits avansa apgūšanai, kā noklusētā vērtība tiek attēlots virsprojekta līmenī ievadītais mēnešu skaits.
  • Ja laukā Mēnešu skaits avansa apgūšanai nav ievadīts mēnešu skaits (lauks ir atstāts neaizpildīts), tad attiecīgajam avansa maksājumam kolonnā Pārbaudes atzīme sistēma automātiski attēlos vērtību “Nē”.

Pie jautājuma "Avansa apguve plānota atbilstoši līguma/vienošanās noteiktajai kārtībai" tiek attēlota ikona , uz kuras noklikšķinot tiek atvērts logs ar aprēķinu par to, kā veidojas atbilde “Nē” vai “Jā” uz attiecīgo jautājumu. Šajā aprēķinā tiek ņemti vērā FS atmaksātie avansi, kas samazina avansa apguvei nepieciešamo summu.

Avansa apguves logā tiek attēlota šāda informācija:


Kolonnas nosaukums
Numurs
Statuss
Datums
Summa
Apgūts
Vēl jāapgūst tiek attēlota neapgūtā avansa summa pēc attiecīgā maksājuma pieprasījuma


Avansa apguves aprēķins un tā attēlošana tiek veikta atbilstoši šādiem nosacījumiem:

  • Avansa apguve sākas 10 darba dienas pēc plānota/iesniegta avansa maksājuma vai ar to pašu dienu, kad ir veikts avansa maksājums (avansa MP ir statusā "CFLA apstiprināts" vai "Samaksāts").
  • Avansu apgūst ar Starpposma/Noslēguma maksājuma pieprasījumiem ņemot vērā to plānoto/iesniegšanas datumu un plānoto/apstiprināto izdevumu vai veikto maksājumu summu. Tāpat apgūstamā avansa summu samazina arī atmaksātie avansi.
  • Avansa apguve ir sekmīga (atbilde ir “Jā”), ja norādītajā periodā (pie PMPIG sadaļā “CFLA dati” attiecīgajam avansa maksājumam norādītais mēnešu skaits avansa apgūšanai) pēc avansa apguves uzsākšanas tā apguves summa ir lielāka par vai vienāda ar avansa maksājuma summu. Pretējā gadījumā avansa apguve skaitās nesekmīga (atbilde ir “Nē”).
  • Ja Starpposma/Noslēguma maksājuma pieprasījuma summa ir lielāka nekā nepieciešams avansa apgūšanai, tad tā atlikusī daļa var tikt izmantota nākamā avansa maksājuma apgūšanai, ja vien tā datums ir atbilstošs nākamā avansa maksājuma apguves periodam.
  • Ja avansa maksājums netiek apgūts norādītajā periodā, tā apguve tiek rēķināta ar nākamajiem maksājuma pieprasījumiem, kamēr netiek pilnībā nosegta avansa maksājuma summa. Attiecīgie maksājuma pieprasījumi vai to aprēķinā iekļautās summas nevar tikt izmantotas citu avansa maksājumu apguves aprēķinā.

Avansa apguves tabulā tiek attēlota informācija par avansa maksājumu un visiem MP sākot ar avansa maksājumu, kuri var ietekmēt avansa apgūšanu. Ar zaļu krāsu tiek attēlotas MP rindiņas, kuras piedalās avansa apgūšanā gadījumā, ja atbilde ir “Jā”. Ar sarkanu krāsu tiek attēlotas MP rindiņas, kuras piedalās avansa apgūšanā gadījumā, ja atbilde ir “Nē”. Maksājuma pieprasījumi, ar kuriem tiek apgūts avansa maksājums pēc noteiktā avansa apgūšanas laika perioda, tiek atdalīti ar dubultu svītru.


Ja uz jautājumu "Avansa apguve plānota atbilstoši līgumā/vienošanās noteiktajai kārtībai" ir atbilde "Nē" tiek norādīts brīdinājums: "Brīdinājums! Informējam, ka avansa apguve netiek plānota atbilstoši līgumā/vienošanās noteiktajai" kārtībai, aicinām apskatīt aprēķina skaidrojumu zem "i" burta un:

1) Pārliecināties vai starpposma MP tiks iesniegti avansa maksājuma apmērā 6 mēnešu (vai SAM MK noteikumos/līgumā par projekta īstenošanu) noteiktā termiņā.

Ja 6 mēnešu laikā avansa maksājums netiks apgūts, tad FS jāpārplāno darbības un izdevumi, lai izpildītu šo nosacījumu. Ja tas nav iespējams, tad FS jāprasa avansa maksājuma apguves pagarinājums (pirms PMPIG iesniegšanas, FS termiņa pagarinājumu var lūgt aizpildot PMPIG “Veikto izmaiņu pamatojumu” vai PV var lūgt FS iesniegt pamatojumu, izmantojot saziņas sadaļu, ja PMPIG ir jau iesniegts). Ja pagarinājums tiek saskaņots no CFLA puses, tad sadaļā “CFLA dati” ir jānomaina termiņš, kādā tiks apgūts avanss no 6 mēneši uz tik mēnešiem, par cik tiek pagarināta apguve, un jāieraksta komentārs.

Tādēļ aicinām mainīt mēnešu skaitu, ja izvērtējot FS sniegto skaidrojumu un lūgumu pagarināt avansa apguvi, tiek saskaņots avansa apguves termiņa pagarinājums, piemēram, līdz 7 mēnešiem (6 mēnešu vietā).

Izvērtējot avansa maksājuma apguves termiņa pagarināšanu, ņem vērā FS plānotās projekta darbības, iemeslus piešķirtā avansa maksājuma neizmantošanai noteiktajā termiņā, iesniegto MP apmērus, nākamo MP termiņus, kā arī to, vai, pieprasot atmaksāt izmaksāto avansa maksājumu, netiks apdraudēta sekmīga projekta īstenošana, un informē par to atbildīgās nodaļas vadītāju, kurš pieņem lēmumu par turpmāko rīcību

2) Pievērst uzmanību kādos datumos FS plāno iesniegt starpposma MP pēc avansa MP. KPVIS plānotā avansa maksājuma apguvei tiek ņemti vērā tie starpposma MP, kas ir plānoti ne ātrāk kā pēc 10 darba dienām no avansa iesniegšanas, jo FS varēs ieguldīt avansu tikai pēc tā saņemšanas.

Šajā gadījumā būtu jāprecizē PMPIG. Gadījumā, ja atšķirība ir 1-2 dienas (nebūtiskās neprecizitātes), šo informāciju var iekļaut komentārā.

! Šis brīdinājums tiek norādīts arī tādā gadījumā, ja avanss netika apgūts noteikto mēnešu periodā un visi maksājumi, kas varēja piedalīties avansa apgūšanā, ir veikti. Tādēļ aicinām savlaicīgi precizēt PMPIG vai mainīt mēnešu skaitu, ja ar FS ir vienošanās par avansa apguves termiņa pagarinājumu.

! Citi ieteikumi, kurus jāņem vērā, skatot jautājumu par avansa apguvi, pieejami KPVIS atbalsta e-pastā #154.

Jautājums: "PMPIG iekļautās izmaiņas rada kārtējā kalendāra gada plāna neizpildi par 25%"

Jautājums: "Gadījumā, ja neizpilde kārtējā kalendāra gadā ir vairāk par 25%, ir piemērojams kāds no MK noteikumos Nr.784 noteiktajiem izņēmumiem"

PMPIG iekļautas izmaiņas rada kārtējā kalendāra gada plāna neizpildi par 25%
  • norāda gadījumā, ja kalendārajā gadā summas samazinājums no “bāzes PMPIG” ir mazāks par 25%
  • norāda gadījumā, ja kalendārajā gadā summas samazinājums no “bāzes PMPIG” ir lielāks par 25%
Nav attiecināms
  • norāda pie 1.PMPIG; kalendāra gada 1.PMPIG, kas aktualizēts līdz 1.februārim; kā arī gadījumos ja aktualizētajā PMPIG summa kalendāra gada ietvaros netiek mainīta (piem., mainīts tikai MP iesniegšanas datums/-i) vai kalendāra gada summa tiek palielināta atbilstoši līguma par projekta īstenošanu grozījumiem
Gadījumā, ja neizpilde kārtējā kalendāra gadā ir vairāk par 25%, ir piemērojams kāds no MK noteikumos Nr.784 noteiktiem izņēmumiem
  • norāda gadījumā, ja nav piemērojams kāds no izņēmumiem, komentāru sadaļā norādot turpmākas darbības, kā arī īsu komentāru par to, vai FS ir informēts par risku, kā arī īsumā par FS plānoto rīcību (piem., tiks iesniegts papildus MP vai MP tiks iesniegts par lielāku summu, plānoto griešanos atbildīgajā iestādē un MK vai tml.
  • ja ir izvēlēta atbilde "Nē", tad pie atbildes lauka tiek attēlota ikona , uz kuras noklikšķinot tiek parādīts paskaidrojums par turpmāko rīcību.

Nav attiecināms

  • norāda gadījumā, ja uz iepriekšējo jautājumu atbilde ir “nē” vai “n/a”
  • norāda gadījumā, ja kalendārajā gadā summas samazinājums no “bāzes PMPIG” ir lielāks par 25%

  • norāda gadījumā, ja nav piemērojams kāds no izņēmumiem, komentāru sadaļā norādot turpmākas darbības, kā arī īsu komentāru par to, vai FS ir informēts par risku, kā arī īsumā par FS plānoto rīcību (piem., tiks iesniegts papildus MP vai MP tiks iesniegts par lielāku summu, plānoto griešanos atbildīgajā iestādē un MK vai tml.
    • ja ir izvēlēta atbilde "Nē", tad pie atbildes lauka tiek attēlota ikona [./Attēls:Ikona_plaidziba.jpg ], uz kuras noklikšķinot tiek parādīts paskaidrojums par turpmāko rīcību.
    Nav attiecināms
    • norāda gadījumā, ja uz iepriekšējo jautājumu atbilde ir “nē” vai “n/a”

    Kļūdas paziņojums "Nepieciešams aizpildīt sadaļu "CFLA dati" tiek norādīts, ja nav aizpildīta sadaļa “CFLA dati”. Pārliecinies, ka:

    1) ir norādīts komentārs, ja jautājumā "Avansa apguve plānota atbilstoši līgumā/vienošanās noteiktajai kārtībai" atbilde ir - "Nē"

    2) ir norādīts komentārs, ja jautājumā "Avansa apguve plānota atbilstoši līgumā/vienošanās noteiktajai kārtībai" ir mainīts sistēmas norādītais mēnešu skaits;

    3) pie visiem jautājumiem kolonā “Pārbaudes atzīme” ir izvēlēta kāda no vērtībām – "Jā", "Nē" vai "N/a"

    Datu ievades termiņi

    4 dd laikā no saņemšanas

    Posms/ process

    Datu ievades termiņš

    Pēc PMPIG saņemšanas papīra veidā, ievada KPVIS, ievada pārbaudes rezultātu.

    Automātiskie e-pasti

    Sistēma lietotājam uz e-pastu izsūta informāciju par PMPIG statusa maiņu (skatīt piemēru attēlā).


    caption
    Attēls: e-pasta piemērs

    <link rel="mw:PageProp/Category" href="./Kategorija:Sākumlapa" />