Standartlīgums (2021.-2027.): Atšķirības starp versijām

No ''LRG''
Pāriet uz navigāciju Pāriet uz meklēšanu
100. rindiņa: 100. rindiņa:
Līguma konstruktorā ir pieejamas sekojošas darbības ar '''līguma''' '''punktu''':   
Līguma konstruktorā ir pieejamas sekojošas darbības ar '''līguma''' '''punktu''':   


*Pievienot līguma punktu - ja sadaļā nav neviena līguma punkta, tad ar pogu <Pievienot jaunu punktu +> var izveidot pirmo punktu sadaļā;
*'''Pievienot''' līguma punktu - ja sadaļā nav neviena līguma punkta, tad ar pogu <Pievienot jaunu punktu +> var izveidot pirmo punktu sadaļā;
*Labot līguma punktu - uzklikšķinot uz līguma punkta, labajā formas pusē tiek atvērts papildus logs līguma punkta teksta ievadei, labošanai un formatēšanai.
*'''Labot''' jau ievadītu līguma punktu - uzklikšķinot uz līguma punkta, labajā formas pusē tiek atvērts papildus logs līguma punkta teksta ievadei, labošanai un formatēšanai.
[[Attēls:21-27 standartligums teksta logs ar salidzinasanu.jpg|thumb|Līguma teksta ievades logs]]
[[Attēls:21-27 standartligums teksta logs ar salidzinasanu.jpg|thumb|Līguma teksta ievades logs]]
Līguma teksta ievades logā formatējums tiek saglabāts markdown (HTML) formātā (tā aprakstu var atrast <nowiki>https://www.markdownguide.org/cheat-sheet</nowiki>).
Līguma teksta ievades logā formatējums tiek saglabāts markdown (HTML) formātā (tā aprakstu var atrast <nowiki>https://www.markdownguide.org/cheat-sheet</nowiki>).
138. rindiņa: 138. rindiņa:
|-
|-
|'''Zemsvītras piezīme'''
|'''Zemsvītras piezīme'''
|teksta laukā "Saturs" ievadot “[^1]”, tiek ievietots zemsvītras piezīmes numurs, zemsvītras piezīmes teksts jāievada ar rindas atstarpi aiz līguma punkta teksta kā "[^1]: Zemsvītras piezīmes teksts".
|teksta laukā "Saturs" ievadot “[^1]”, tiek ievietots zemsvītras jeb footnote piezīmes numurs, zemsvītras piezīmes teksts jāievada ar rindas atstarpi aiz līguma punkta teksta kā "[^1]: Zemsvītras piezīmes teksts".
Piemērs:
Piemērs:
Projektā plānoto un normatīvajos aktos[^1] un vadošās iestādes vadlīnijās noteiktajām prasībām[^2]
Projektā plānoto un normatīvajos aktos[^1] un vadošās iestādes vadlīnijās noteiktajām prasībām[^2]

Versija, kas saglabāta 2023. gada 21. jūlijs, plkst. 09.58

Standartlīgums

Standartlīgumu (1.līmeņa līguma) apraksta izvēlne atrodas Administrēšanas sadaļā, ja lietotājam ir piešķirtas atbilstošās tiesības.

Tā sastāv no divām apakšsadaļām:

  • Standartlīguma konstruktors, kurā var aprakstīt 1.līmeņa līguma saturu;
  • Standartlīguma mainīgie, kurā apraksta līguma tekstā izmantojamos mainīgos.


Standartlīguma spēkā esošā versija tiek izmantota par pamatu atlases (2. līmeņa) līguma konstruktoram. 2. līmeņa līguma konstruktors ir aprakstīts sadaļā "Atlases līguma konstruktors".

Savukārt atlases (2. līmeņa) līguma konstruktora spēkā esoša versija tiek izmantota par pamatu projekta līmeņa (3. līmeņa) līgumam. 3. līmeņa līguma konstruktors ir aprakstīts sadaļā "Projekta līmeņa līguma konstruktors".

Standartlīguma konstruktors

Piekļuves ceļš
Politikas programma → Standartlīgums → Standartlīguma konstruktors

Sadaļa satur sarakstu ar visām līguma individuālās daļas un līguma vispārējo noteikumu standartformas (turpmāk - līguma standartforma) jeb 1.līmeņa līguma versijām.

Līguma standartformai tiek veidotas versijas, lai varētu sekot izmaiņām, kas tiek tajās veiktas.

Sadaļas pieejamas ierobežotam lietotāju skaitam.

Standartlīguma versiju saraksts

Sarakstā tabulas veidā tiek attēlota sekojoša informācija:

Kolonnas nosaukums Apraksts
Versijas nr. tiek attēlots versijas numurs. Tiek piešķirts automātiski. Sarakstā vispirms tiek attēlota jaunākā versija
Statuss tiek attēlots līguma standartformas versijas statuss. Ir iespējami sekojoši statusi:
  • Darba versija - šajā statusā līguma standartformas versija vēl tiek labota un nav apstiprināta publicēšanai;
  • Apstiprināta - statuss tiek rādīts versijai, kuru lietotājs ir apstiprinājis publicēšanai, taču vēl nav iestājies publicēšanas datums;
  • Spēkā esošā - statuss tiek rādīts, kad versijai ar statusu Apstiprināts iestājas publicēšanas datums. Versija ar šo statusu tiek izmantota kā pamats veidojot jaunu 2.līmeņa līguma versiju;
  • Vēsturiskā - versijas, kas kādreiz bija publicētas, bet vairs netiek izmantotas, jo ir jaunākas publicētas versijas.
Statusa datums tiek attēlots datums, kad versijai pēdējo reizi ir mainīts statuss. Versijai ar statusu Spēkā esošs tas ir publicēšanas datums, bet versijai ar statusu Vēsturiskā – kad tā ir kļuvusi neaktīva, jo ir jauna versija Spēkā esoša versija.
Publicēšanas periods tiek attēlots periods, kad versija ir/bija/būs statusā Spēkā esošā.
PI skaits ar šo versiju tiek attēlots projekta iesniegumu skaits, kuriem par pamatu ir ņemta konkrētā līguma standartformas versija (jāņem vērā, ka slēdzot līgumu projektā par pamatu tiek ņemts SAM/SAMP/kārtai pielāgots 2.līmeņa līgums, kurš, savukārt, tiek iegūts no 1.līmeņa līguma standartformas)


Virs tabulas ir pieejama poga <Pievienot jaunu versiju>.

Jaunu līguma standartformas versiju ir iespējams pievienot, ja nav nevienas versijas statusā Darba versija un Apstiprināta.

Ja ir versija statusā Darba versija, tad visas nepieciešamās izmaiņas ir jāveic tajā. Pievienojot jaunu versiju tās saturs tiek pārkopēts no iepriekšējās versijas.

Atverot vai pievienojot jaunu versiju tiek atvērts logs, kurā var apskatīt līguma standartformas tekstu un veikt darbības ar to.

Līguma standartformas galvene

Standartlīguma galvene

Līguma standartformas versijas augšējā daļā atrodas galvene. Tā satur šādu informāciju par līguma standartformas versiju:

  • lietotāja, kurš veicis pēdējos labojumus, vārds un uzvārds;
  • līguma standartformas versijas statuss;
  • versijas numurs un publicēšanas datums;
  • līguma standartformas versijai statusā Apstiprināts tiek attēlots datums, kad līguma standartformas versijai automātiski tiks piešķirts statuss Spēkā esošā, kā arī ikona "Labot", kaus ļauj mainīt līguma standartformas versijas publicēšanas datumu.

Kā arī līguma standartformas galvenē atrodas pogas:

  • <Mainīt statusu> - ja līguma standartformas versija ir statusā Darba versija, tad tai ar pogu <Mainīt statusu> ir iespēja mainīt statusu uz Apstiprināta. Pie statusa maiņas nepieciešams ievadīt publicēšanas datumu. Publicēšanas datumam jābūt šodienas vai nākotnes datumam.
  • <Atgriezt labošanā> - ja līguma standartformas versija ir statusā Apstiprināta, tad tai ar pogu <Atgriezt labošanā> ir iespēja mainīt statusu uz Darba versija. Atgriežot līguma standartformas versiju labošanā publicēšanas datums tiek notīrīts (tam tiek piešķirta vērtība “n/a”) un nākamo reizi tas būs jāievada no jauna.
  • <Lejupielādēt> - noklikšķinot, tiek piedāvāta iespēja lejupielādēt līguma tekstu HTML vai Docx formātā.

!!! Lai Docx formāta dokumentā līguma punktu numerācija tiktu attēlota korekti ir:

  1. Jānoklikšķina līguma apakšpunkta tekstā ar kreiso peles taustiņu (jāieliek kursors līguma teksta apakšpunktā);
  2. Augšējā rīkjoslā jānoklikšķina uz "Vairāklīmeņu saraksts" ("Multilevel list") un jāizvēlas numerācijas veidu 1.; 1.1.; 1.1.1. (skat. attēlu zemāk).
Darbības Docx formāta dokumentā, lai panāktu korektu numerāciju

Cilne “Līguma konstruktors”

Cilnē “Līguma konstruktors” ir iespēja aizpildīt un rediģēt līguma standartformas versijas tekstu.

Cilnes augšdaļā tiek attēlots globālo mainīgo saraksts. Sarakstā tiek attēloti visi līguma standartformas versijā izmantotie globālie mainīgie.


Cilnē ir iespējams veikt darbības ar līguma sadaļām un līguma punktiem, uzklikšķinot uz vēlamo sadaļu vai līguma punktu ar kreiso peles taustiņu.

Standartlīguma sadaļas labošanas logs


Uzklikšķinot uz līguma sadaļas, labajā formas pusē tiek atvērts papildus logs ar izvēles lauku "Vai sadaļā var pievienot jaunus punktus zemāk esošajā līmenī?" un iespējamiem atbildes variantiem "Jā" un "Nē". Sadaļām, kurām šajā laukā ir atzīmēta vērtība "Jā", atlases līmenī var:

  • Norādīt, vai sadaļai var pievienot jaunus punktus 2.līmenī;
  • Izveidot jaunus līguma punktus (bez mainīgajiem).

Papildus par sadaļu tiek attēlotas līguma punkta izmaiņas salīdzinot ar iepriekšējo versiju - iespējamās pazīmes: Nemainīts, Labots, Pievienots vai Dzēsts, kā arī pēdējo izmaiņu veikšanas datums.


Līguma konstruktorā ir pieejamas sekojošas darbības ar līguma punktu:

  • Pievienot līguma punktu - ja sadaļā nav neviena līguma punkta, tad ar pogu <Pievienot jaunu punktu +> var izveidot pirmo punktu sadaļā;
  • Labot jau ievadītu līguma punktu - uzklikšķinot uz līguma punkta, labajā formas pusē tiek atvērts papildus logs līguma punkta teksta ievadei, labošanai un formatēšanai.
Līguma teksta ievades logs

Līguma teksta ievades logā formatējums tiek saglabāts markdown (HTML) formātā (tā aprakstu var atrast https://www.markdownguide.org/cheat-sheet).

Līguma teksta ievades logs satur sekojošu funkcionalitāti:

Lauka nosaukums Apraksts
Id tiek attēlots līguma standartformas punkta identifikācijas numurs. Tiek piešķirts automātiski
Ir numurēts/Nav numurēts slēdzis ar, kura palīdzību ir iespējams norādīt vai punkts tiks numurēts
Līguma punkta izmaiņas šajā versijā tiek attēlotas:
  • līguma punkta izmaiņas salīdzinot ar iepriekšējo versiju - iespējamās pazīmes: Nemainīts, Labots, Pievienots vai Dzēsts;
  • pēdējo izmaiņu veikšanas datums;
  • ikona <Skatīt izmaiņas> tiek attēlota, ja līguma punkts ir labots šajā versijā. Noklikšķinot uz ikonas, tiek izvērts atsevišķs logs, kur tiek attēlotas šajā versijā veiktās punkta izmaiņas, salīdzinot ar iepriekšējo versiju.
Izmaiņu vēsture ar ikonas palīdzību iespējams izvērst līguma punktā veikto izmaiņu sarakstu iepriekšējās standartlīguma versijās. Par katru versiju, kurā iepriekš tika veiktas standartlīguma punkta izmaiņas tiek attēlota sekojoša informācija:
  • pazīme "Pievienots" vai "Labots";
  • datums, kad tika veiktas izmaiņas;
  • standartlīguma versijas numurs;
  • lietotājs, kurš ir veicis izmaiņas tiek attēlots, uzbraucot ar peli uz pazīmes "Pievienots" vai "Labots".
Saturs formatējams teksta lauks. Formatējums tiek saglabāts markdown formātā.
Standartlīguma mainīgo pievienošana teksta laukā "Saturs" ievadot simbolu “@” (simbolam jābūt atdalītam ar tukšumzīmēm), tiek atvērts saraksts ar līguma standartformas mainīgajiem, kurus var ievietot līguma tekstā. No saraksta izvēlētie mainīgie līguma konstruktora tekstā tiek attēloti ar zilu iekrāsojumu
Zemsvītras piezīme teksta laukā "Saturs" ievadot “[^1]”, tiek ievietots zemsvītras jeb footnote piezīmes numurs, zemsvītras piezīmes teksts jāievada ar rindas atstarpi aiz līguma punkta teksta kā "[^1]: Zemsvītras piezīmes teksts".

Piemērs: Projektā plānoto un normatīvajos aktos[^1] un vadošās iestādes vadlīnijās noteiktajām prasībām[^2] [^1]: Vadošās iestādes vadlīnijas “ES fondu 2021.-2027. gada un Atveseļošanas fonda komunikācijas un dizaina vadlīnijas”, publicētas tīmekļa vietnē https://www.esfondi.lv/vadlinijas

[^2]: MK 2023.gada noteikumi Nr. “Kārtība, kādā Eiropas Savienības fondu vadībā iesaistītās institūcijas nodrošina šo fondu ieviešanu 2021.–2027.gada plānošanas periodā

Punkta aizpildīšanas norādes teksta lauks
Pēdējo labojumu veicējs tiek attēlots lietotāja, kurš ir veicis pēdējo labojumu vārds un uzvārds, kā arī pēdējo labojumu veikšanas datums un laiks
Poga <Saglabāt> nospiežot pogu, tiek saglabātas veiktās izmaiņas
Poga <Dzēst> nospiežot pogu izvēlētais līguma punkts tiek atzīmēts kā dzēsts. Līguma punktus nav iespējams izdzēst neatgriezeniski, tie paliek redzami līgumā ar atzīmi "Dzēsts punkts"

Ar peli uzbraucot uz līguma punkta teksta tiek piedāvāta rīkjosla , ar kuras palīdzību var veikt sekojošas darbības ar līguma punktu:

  • Ar ikonām <Pabīdīt uz augšu> un <Pabīdīt uz laju> izvēlēto līguma punktu var pārvietot tekstā uz augšu un leju nemainot līguma punkta atkāpi. Pārvietošana ir iespējama tikai sadaļas ietvaros.
  • Ar ikonu <Izveidot kopiju> var izveidot līguma punkta kopiju, punkta kopija tiek iesprausta tekstā kā nākamais līguma punkts nepieciešamības gadījumā pārbīdot uz leju visus nākamos līguma punktus sadaļas ietvaros.
  •  Ar  ikonu <Dzēst> var izdzēst līguma punktu. Versijā, kurā tika veikta līguma punkta dzēšana, izdzēstie līguma punkti tiks rādīti ar atzīmi “Dzēsts punkts”, tomēr tie netiks pārkopēti uz līguma standartformas nākamo versiju un tur vairs nebūs redzami (izņemot veicot versiju salīdzināšanu). Ja tiks izdzēsts līguma punkts, kas ir pievienots esošajā versijā kamēr tā ir labošanā, līguma punkts tiks izdzēsts bez iespējas to redzēt veicot versiju salīdzināšanu.
  • Ar ikonām <Pabīdīt pa kreisi> un <Pabīdīt pa labi> var mainīt līguma punkta atkāpi. Atkāpi var samazināt (pārvietot pa kreisi), ja līguma punktam sadaļā eksistē iepriekšējais līguma punkts ar vienu atkāpi pa kreisi. Atkāpi var palielināt (pārvietot pa labi), ja līguma punktam sadaļā eksistē iepriekšējais līguma punkts ar šādu pat atkāpi. Visiem līguma punkta apakšpunktiem arī attiecīgi tiek palielinātas vai samazinātas atkāpes.
  • Ar ikonu <Pievienot>  var pievienot kā nākamo jaunu līguma punktu.

Pēc visām šīm darbībām līgumu punktiem un to apakšpunktiem tiek pārrēķināta līgumu punktu numerācija atbilstoši jaunajai līgumu punktu secībai.

Rīkjoslā tiek attēlotas tikai pieejamās darbības.

Cilne "Priekšskatījums"

Cilnē “Priekšskatījums” ir iespējams apskatīt līguma tekstu HTML formātā.

Cilne “Versiju salīdzināšana”

Cilnē “Versiju salīdzināšana” var veikt standartlīguma teksta salīdzināšanu starp 2 versijām.


Salīdzināšanai tiek izmantoti 2 paneļi:

  • Panelis kreisajā pusē "Iepriekšējā versija" - izkrītošajā sarakstā "Izvēlieties versiju" jāizvēlas no kuras versijas veikt salīdzināšanu. Kreisajā panelī mainītās līguma teksta rindiņas tiek atzīmētas ar gaiši sarkanu fonu, bet mainītais teksts – ar tumši sarkanu fonu;
  • Panelis labajā pusē "Esošās izmaiņas" - izkrītošajā sarakstā "Izvēlieties versiju" jāizvēlas standartlīguma versija, kurā ir veiktas izmaiņas. Labajā panelī mainītās līguma teksta rindiņas tiek atzīmētas ar gaiši zaļu fonu, bet mainītais teksts – ar tumši zaļu fonu.


Ja ir dzēstas vai pievienotas rindiņas, tad salīdzināmajā versijā tām pretī ir tukšas rindiņas.


Ar zilu fonu ir iekrāsoti garāki līguma fragmenti, kuros izmaiņas nav atrastas. Tos ir iespējams pārskatīt uzklikšķinot uz teksta "Parādīt rindas (nn), kurās nav izmaiņu”.

Standartlīguma mainīgie

Piekļuves ceļš
Politikas programma → Standartlīgums → Standartlīguma mainīgie

Mainīgo saraksts

Zem izvēlnes punkta “Standartlīguma mainīgie” tiek rādīts saraksts ar līguma tekstā izmantojamiem mainīgajiem.

Mainīgo sarakstu iespējams atfiltrēt pēc mainīgā aizpildīšanas veida.

Saraksta virspusē ir logs mainīgā meklēšanai pēc tā nosaukuma un poga jauna mainīgā pievienošanai <Pievienot jaunu mainīgo +>.

Standartlīguma mainīgo saraksts

Sarakstā tabulas veidā par mainīgajiem redzama sekojoša informācija:

Kolonnas nosaukums Apraksts
Mainīgā nosaukums tiek attēlots mainīgā nosaukums.
Mainīgā tips tiek attēlots mainīgā tips. Mainīgajiem var būt 3 tipi:
  • Datums - mainīgā vērtība būs jāizvēlas no kalendāra;
  • Ievadlauks - mainīgā vērtību varēs ievadīt teksta laukā;
  • Saraksts - mainīgā vērtību varēs izvēlēties no mainīgā aprakstā definētā saraksta.
Aizpildīšanas veids tiek attēlots mainīgā aizpildīšanas veids. Var būt sekojoši mainīgā aizpildīšanas veidi:
  • Automatizēti - tie ir iepriekš definēti, sistēmas programmā realizēti mainīgie un to variācijas. Lietotājs nevar izveidot šī veida mainīgo vai variācijas;
  • Aizpilda PV globāli - mainīgais, kura vērtības tiek aizpildītas 2. vai 3. līmeņa līguma konstruktorā un kura vērtības ir vienādas visā līguma tekstā;
  • Aizpilda PV punktā - mainīgais, kura vērtības tiek aizpildītas 2. vai 3. līmeņa līguma konstruktorā un kura vērtības var būt atšķirīgas katrā tā pielietošanas reizē.
Lietojumu skaits standartformā tiek attēlots cik reizes šis mainīgais (vai tā variācija) ir izmantota spēkā esošajā standartlīguma versijā.
Mainīgā variācijas tiek attēlots mainīgajam definēto variāciju skaits. Ja blakus šim skaitlim ir izsaukuma zīme, tas nozīmē, kā kādam no mainīgā variācijām nav definētas visas atbildes (attiecas tikai uz mainīgajiem ar tipu “Saraksts”).
Trīs punktu izvēlne katram mainīgajam trīs punktu izvēlnē var būt pieejamas darbības “Labot” un “Dzēst”. Automatizētajiem mainīgajiem šīs darbības nav atļautas. Mainīgo, kas ir izmantots standartlīgumā, dzēst nedrīkst. Izmantotam mainīgajam var labot tikai nosaukumu un aprakstu.


Izvēršot mainīgā rindiņu tiek parādīta papildus informācija - poga <Pievienot jaunu variāciju +> un saraksts ar mainīgā variācijām tabulas veidā satur sekojošu informāciju:

Kolonnas nosaukums Apraksts
Variācijas nosaukums tiek attēlots mainīgā variācijas nosaukums.
Variācijas saīsinājums tiek attēlots variācijas saīsinājums. To izmanto identificējot mainīgā variāciju līguma tekstā. Variācijas saīsinājumu lietotājs var norādīt izveidojot jaunu variāciju, pēc tam to mainīt vairs nav iespējams.
Lietojumu skaits standartformā tiek attēlots cik reizes šis mainīgais (vai tā variācija) ir izmantota spēkā esošajā standartlīguma formā.
Definētās atbildes tiek attēlots cik atbildes mainīgā variācijai ir definētas no kopējā skaita ar mainīgā atbildēm, ja mainīgajam ir tips “Saraksts”. Ja variācijai ir definēts mazāks skaits atbilžu, papildus tiek rādīta izsaukuma zīme.
Trīs punktu izvēlne katrai mainīgā variācijai trīs punktu izvēlnē var būt pieejamas darbības “Labot” un “Dzēst”. Mainīgā variāciju, kas ir izmantota standartlīgumā, dzēst nedrīkst. Izmantotai variācijai var labot tikai nosaukumu.

Zem tabulas tiek attēlots mainīgā apraksts un poga <Labot>, kas izsauc mainīgā labošanas formu ar aktivizētu apraksta cilni.

Mainīgā pievienošanas modālais logs


Mainīgā labošanas forma

Lai pievienotu jaunu mainīgo jānospiež pogu <Pievienot jaunu mainīgo +>.

Tiek atvērts modālais logs "Jauns mainīgais", kas satur:

  • Teksta lauku "Nosaukums" - teksta ievades lauks. Ievadot mainīgā nosaukumu sistēma izveido tam atbilstošu mainīgā kodu, kas tiek izmantots līguma tekstā mainīgā atpazīšanai.
  • Divas cilnes:
    • Cilne "Pamatdati" satur laukus:
      • Aizpildīšanas veids - izvēles lauks;
      • Mainīgā tips - izvēles lauks. Ja mainīgā tips ir “Saraksts”, tad tiek parādīti papildus lauki atbilžu variantu pievienošanai un labošanai. Mainīgā atbilžu variantu labošana ir atļauta kamēr mainīgais netiek izmantots standartlīgumā.
    • Cilne "Apraksts" satur teksta ievades lauku mainīgā apraksta ievadīšanai.
Mainīgā variācijas pievienošanas modālais logs



Mainīgā variācijas labošanas forma

Lai pievienotu jaunu variāciju jānospiež pogu <Pievienot jaunu variāciju +>.

Tiek atvērts modālais logs "Jauna variācija Mainīgā nosaukums", kas satur divus teksta ievades laukus:

  • Variācijas nosaukums - teksta ievades lauks;
  • Variācijas saīsinājums - teksta ievades lauks. Ievadot variācijas saīsinājumu sistēma izveido tam atbilstošu mainīgā variācijas kodu, kas tiek izmantots līguma tekstā mainīgā variācijas atpazīšanai.

Ja mainīgā tips ir “Saraksts”, tad tiek parādīti papildus lauki atbildes definējuma variācijā ievadīšanai.