Plānoto maksājuma pieprasījumu iesniegšanas grafiks: Atšķirības starp versijām
imported>Pdila Nav labojuma kopsavilkuma |
imported>Pdila Nav labojuma kopsavilkuma |
||
201. rindiņa: | 201. rindiņa: | ||
*maksājuma summas sadalījumā pa finanšu avotiem bez sadalījuma pa EKK. | *maksājuma summas sadalījumā pa finanšu avotiem bez sadalījuma pa EKK. | ||
Lai pārslēgtos starp abiem režīmiem, tad attiecīgi ir jānospiež virs grafika esošā poga <Rādīt dalījumu EKK> vai <Slēpt dalījumu EKK>. | Lai pārslēgtos starp abiem režīmiem, tad attiecīgi ir jānospiež virs grafika esošā poga <Rādīt dalījumu EKK> vai <Slēpt dalījumu EKK>. | ||
Avansa maksājumiem automātiski kopsumma tiek sadalīta proporcionāli tikai pa tiem finansējuma avotiem, kuri ir tikuši atzīmēti projekta virslīmenī (SAM/SAMP/kārtas datos laukā “Norādiet finansējuma avotus, no kuriem drīkst veikt avansa maksājumu” atzīmētie finansējuma avoti). Pārējiem finansējuma avotiem summa netiek aprēķināta (proporcija tiek pieņemta kā 0%). | Avansa maksājumiem automātiski kopsumma tiek sadalīta proporcionāli tikai pa tiem finansējuma avotiem, kuri ir tikuši atzīmēti projekta virslīmenī (SAM/SAMP/kārtas datos laukā “Norādiet finansējuma avotus, no kuriem drīkst veikt avansa maksājumu” atzīmētie finansējuma avoti). Pārējiem finansējuma avotiem summa netiek aprēķināta (proporcija tiek pieņemta kā 0%). |
Versija, kas saglabāta 2020. gada 29. oktobris, plkst. 09.17
<ATGRIEZTIES UZ SATURA RĀDĪTĀJU
Plānoto maksājuma pieprasījumu iesniegšanas grafiks
Piekļuves ceļš | |
|
Atverot sadaļu, lietotājam tiek attēlota tabula ar projektā plānoto maksājuma pieprasījumu iesniegšanas grafiku (PMPIG) versijām. Tabula satur informāciju par prognozes numuru, iesniegšanas datumu un statusu. Nospiežot uz ikonas (Vēsture), tiek atvērts logs, kas satur informāciju par veiktajām darbībām grafikā.
Ticamības koeficients
Virs PMPIG versiju saraksta ir iespējams ievadīt ticamības koeficientu, norādot finansējuma saņēmēja sniegtās informācijas ticamības koeficienta vērtību. Šī vērtība ielasīsies PMPIG pie plānotajiem maksājumiem (t.i. tiem maksājumiem, kuri nav samaksāti vai iesniegti).
Lai pievienotu ticamības koeficienta vērtību vai labotu esošo vērtību, ir jānospiež poga <Labot> pie lauka "Ticamības koeficients" un tiks atvērts logs ticamības koeficienta vērtības labošanai ar šādiem laukiem:
Ticamības koeficients - obligāti aizpildāms skaitļa lauks, kurā ir atļauts ievadīt vērtību no 0 līdz 1, ar 2 cipariem aiz komata;
Pamatojums - teksta ievadlauks, ticamības koeficienta vērtības maiņas pamatojuma ievadei. Pie vērtības maiņas, pamatojums ir obligāti norādāms.
Pie pogas <Labot> tiek attēlota ikona (Vēsture), kuru nospiežot tiek atvērts logs ar sarakstu, kas satur visas vēsturiskās ticamības koeficienta vērtības un labojuma pamatojumu.
Nospiežot pogu <Pievienot> tiek atvērta forma PMPIG ievadei sistēmā.
Finansējuma saņēmējs (FS) pirmo PMPIG iesniedz 10 darba dienu laikā pēc līguma par projekta īstenošanu noslēgšanas. Finansējuma saņēmējs PMPIG iekļauj informāciju, cik bieži, kādos datumos, kādā apjomā plāno iesniegt aģentūrā MP (avansa, starpposma, noslēguma) un sniedz skaidrojumu par veiktajām izmaiņām (datu lauks “Veikto izmaiņu pamatojums”).
PMPIG iekļauj arī informāciju par neizlietoto finansējumu, NVI un ieturējumiem uz laiku.
Visu šo informāciju norāda sadalījumā pa finansēšanas avotiem (atbilstoši projekta iesniegumā apstiprinātajam), kā arī, ja projektā paredzēti gan uzturēšanas, gan kapitālie izdevumi (piemēram, projekti, kur FS ir pašvaldības, pašvaldību padotības iestādes, no valsts budžeta daļēji finansētas atvasinātas publiskas personas), tad PMPIG norāda arī summu sadalījumu pa ekonomiskās klasifikācijas kodiem (EKK).
Jauna PMPIG formas ievadlauki pēc noklusējuma nesatur informāciju, ja projektā vēl nav reģistrēts neviens PMPIG. Savukārt, ja projektā ir reģistrēts PMPIG, tad formas ievadlauki satur pēdējā PMPIG (statusā "Apstiprināts") informāciju, ko lietotājam ir atļauts labot un iesniegt (t.i. tiek pievienota jauna PMPIG versija).
Ja projektā ir reģistrēti maksājuma pieprasījumi, kas ir statusā "Iesniegts", tie tiek attēloti PMPIG un ir labojami. Maksājuma pieprasījumi, kas ir statusā "CFLA apstiprināts", tiek iekļauti PMPIG un nav labojami.
PMPIG netiek attēloti ātrāki maksājuma pieprasījumi, tas ir, maksājuma pieprasījumi ar AT pie pieprasījuma numura.
Ja projektā ir apstiprināti līguma grozījumi finanšu plānam, kurā ir pievienoti jauni vai izņemti esošie finansējuma avoti vai mainīts finansējuma procentuālais sadalījums pa finanšu avotiem, tad, pievienojot jaunu PMPIG, tiem maksājuma pieprasījumiem, kuru ieraksti ir labojami, maksājuma summas sadalījums pa finanšu avotiem tiek pārrēķināts atbilstoši apstiprinātajiem līguma grozījumiem. Maksājuma summas sadalījums netiek pārrēķināts gadījumos, ja līguma grozījumi ir veikti projektā ar dalīto intensitāti.
Ja ir notikušās izmaiņas no iepriekšējā PMPIG sniegtās informācijas (t.sk. ja ir apstiprināti projekta grozījumi par finansējuma vai projekta ieviešanas termiņa izmaiņām, iesniedzamais MP ir ar mazāku vai lielāku summu par iepriekš plānoto vai MP tiks iesniegts vēlāk, nekā iepriekš grafikā norādīts), precizēto PMPIG un detalizētu izmaiņu skaidrojumu FS iesniedz saskaņošanai aģentūrā tiklīdz ir zināma informācija par izmaiņām PMPIG, bet ne vēlāk kā kopā ar kārtējo MP (izņemot, ja tiek iesniegts noslēguma MP).
Ja MP iesniegšana pārcelta uz vēlāku laiku (laika periodā uz priekšu), jo īpaši tas attiecas uz reālās nauda FS (FS, kuriem plānojam finansējumu maksājumiem), tad PMPIG ir jāiesniedz tik līdz ir zināmas izmaiņas, bet ne vēlāk, kā datumā, kurā bija plānota MP iesniegšana, lai finanšu plānotāji zina, ka finansējums atmaksām konkrētā projekta ietvaros būs nepieciešams vēlāk un nepieciešamības gadījumā tas var tikt izmantots citu projektu maksājumiem.
Tātad, ja ir apstiprināti projekta grozījumi, kas skar finansējuma apjomus (t.sk. tiek palielināts/samazināts projekta finansējums), vai FS nevar iesniegt kādu MP plānotā datumā un apjomā (t.sk. MP ar 0,00 EUR), ir jāiesniedz aktualizētais PMPIG.
! PMPIG aktualizēšana attiecas arī uz gadījumiem, ja ar projekta grozījumiem tiek apstiprināta finansējuma pārdale no viena finansējuma avota uz citu (piemēram, priekšfinansētās snieguma rezerves gadījumā).
Ja vēl nav izveidots koriģējošs MP un PMPIG ir izskatīšanā, tad labojumus var veikt pats PV, PMPIG pievienojot rindu ar plānoto koriģējošo MP, saliekot plānotās summas pa avotiem un, ja nepieciešams, pie neizlietotā finansējuma norādot summu ar pretēju (t.i. +/-) zīmi, lai sakrīt ar līguma summu.
Ja nav izskatīšanā esošs PMPIG, tad PV var to izveidot pats (poga <Pievienot>), veicot tādus pašus precizējumus, kā gadījumā ja PMPIG ir izskatīšanā.
Ja iesniegts precizēts PMPIG (PMPIG ir veiktas izmaiņas MP apjomos un/vai MP iesniegšanas termiņos, salīdzinot ar iepriekšējo PMPIG, un/vai avanss netiks apgūts noteiktajā termiņā un apjomā), piezīmju daļā ir sniegts skaidrojums par novirzēm PMPIG (atbilstoši skaidrojumam (i burtiņš) pie datu lauka Veikto izmaiņu pamatojums”) atbildīgajam darbiniekam ir jāpārliecinās, vai MP tika/tiek iesniegti atbilstoši plānotajam/faktam pirms konkrētā PMPIG. T.i., PMPIG noradītajai informācijai periodā līdz aktualizētā PMPIG iesniegšanas brīdim jāatbilst faktam, atbildīgajam darbiniekam apstiprinot PMPIG (statuss "Pieņemts zināšanai"). Tas nozīmē, ka aktuālajā PMPIG neiesniegti MP no PMPIG ir jāizņem/jādzēš. Ja MP bija plānots ar 0,00 EUR, un tas ir iekļauts PMPIG, MP ir jāiesniedz. Ja to MP iesniegt nevar, tad FS jāiesniedz aktualizēts/precizēts PMPIG, norādot, kādā datumā tas tiks iesniegts.
Plānoto maksājuma pieprasījumu grafiks
Kolonnas nosaukums | Apraksts | |
---|---|---|
Iesniegšanas termiņš | lauks plānotā maksājuma pieprasījuma saņemšanas datuma norādīšanai. Līguma/vienošanās sadaļā Maksājuma pieprasījumu iesniegšanas un izskatīšanas kārtība ir norādes par to, kad finansējuma saņēmējam ir jāiesniedz pirmais un turpmākie maksājuma pieprasījumi un kāda ir to iesniegšanas regularitāte. | |
MP dati | MP veids | lauks satur maksājuma pieprasījumu veidus – starpposma (S), avansa (A), noslēguma (N). Ja projektā tiek izmantota dubultā plūsma maksājuma pieprasījumos, tad šajā laukā papildus tiek piedāvātas virtuālo maksājumu vērtības – starpposma V un noslēguma V
Ar “-AM” tiek attēlota avansa atmaksa, kas, piemēram, iespējama gadījumos, ja FS noteikto mēnešu periodā nav apguvis izmaksāto avansu un paredzēta avansa atmaksa. Tādos gadījumos kolonnā MP veids tiek norādīta avansa atmaksa ar mīnuss zīmi, kas tiek apzīmēta – “-AM”. Atmaksājamā avansa summa “-AM” PMPIG ielasās automātiski no NVI sadaļas, ja atgūšanas veids ir norādīts “Avansa atmaksa”, norādīta atgūtā summa un datums un virskontroles apstiprināts. |
MP Nr. | attēlo maksājuma pieprasījuma numuru atbilstoši maksājuma pieprasījuma veidam. Projektos ar dubulto plūsmu maksājuma pieprasījumiem ar vienādu datumu laukā Iesniegšanas termiņš, bet dažādiem, bet saistītiem maksājuma pieprasījuma veidiem (starpposma un starpposma V; noslēguma un noslēguma V) tiek piešķirti vienādi MP kārtas numuri (MP Nr.) | |
Izmaksu sadalījums pa finansējuma avotiem, EUR | Kopā | attēlo maksājuma pieprasījuma kopsummu pa visiem finansējuma avotiem attiecīgā maksājuma pieprasījuma ietvaros. Ja lietotājs ievada maksājuma pieprasījuma kopsummu šajā laukā manuāli, tad attiecīgi šī summa tiek sadalīta pa finansējuma avotiem atbilstoši finansēšanas plānā nodefinētajai proporcijai. Ja projekta pamatdatu apakšsadaļā Projekta informācija laukā Projektam ir iespējama dalītā intensitāte ir izvēlēta vērtība “Jā”, tad šis lauks ir manuāli aizpildāms un sīkāks sadalījums pa finansējuma avotiem netiek rādīts |
ES fonda finansējums | lauks maksājuma pieprasījuma summas ES fonda finansējuma daļas ievadei. Lauks tiek uzrādīts ja projekta finansēšanas plānā kā finansējuma avots ir norādīts kāds no ES fondiem un projekta pamatdatu apakšsadaļā Projekta informācija laukā Projektam ir iespējama dalītā intensitāte ir izvēlēta vērtība “Jā” | |
Valsts budžeta finansējums | lauks maksājuma pieprasījuma summas valsts budžeta finansējuma daļas ievadei, tiek uzrādīts ja projekta finansēšanas plānā kā finansējuma avots ir norādīts valsts budžeta finansējums un projekta pamatdatu apakšsadaļā Projekta informācija laukā Projektam ir iespējama dalītā intensitāte ir izvēlēta vērtība “Jā” | |
Valsts budžeta dotācija pašvaldībām | lauks maksājuma pieprasījuma summas valsts budžeta dotāciju pašvaldībām finansējuma daļas ievadei. Lauks tiek uzrādīts ja projekta finansēšanas plānā kā finansējuma avots ir norādīts valsts budžeta dotācija pašvaldībām un projekta pamatdatu apakšsadaļā Projekta informācija laukā Projektam ir iespējama dalītā intensitāte ir izvēlēta vērtība “Jā” | |
Pašvaldības budžeta finansējums | lauks maksājuma pieprasījuma summas pašvaldības budžeta finansējuma daļas ievadei. Lauks tiek uzrādīts ja projekta finansēšanas plānā kā finansējuma avots ir norādīts pašvaldības budžeta finansējums un projekta pamatdatu apakšsadaļā Projekta informācija laukā Projektam ir iespējama dalītā intensitāte ir izvēlēta vērtība “Jā” | |
Avansa dzēšanas plāns | Kopā | attēlo avansa maksājuma kopsummu pa visiem finansējuma avotiem attiecīgā maksājuma pieprasījuma ietvaros.
Ja projektā avansa maksājumu ir atļauts veikt tikai no viena finansējuma avota, tad šī kolonna netiek attēlota |
ES fonda finansējums | lauks avansa maksājuma summas ES fonda finansējuma daļas ievadei. Lauks tiek uzrādīts ja projekta finansēšanas plānā kā finansējuma avots ir norādīts kāds no ES fondiem un projekta pamatdatu apakšsadaļā Projekta informācija laukā Projektam ir iespējama dalītā intensitāte ir izvēlēta vērtība “Jā” un virsprojekta līmenī ir norādīts, ka avanss var tikt izmaksāts no ES fondu finansējuma | |
Valsts budžeta finansējums | lauks avansa maksājuma summas valsts budžeta finansējuma daļas ievadei. Lauks tiek uzrādīts, ja projekta finansēšanas plānā kā finansējuma avots ir norādīts valsts budžeta finansējums un projekta pamatdatu apakšsadaļā Projekta informācija laukā Projektam ir iespējama dalītā intensitāte ir izvēlēta vērtība “Jā” un virsprojekta līmenī ir norādīts, ka avanss var tikt izmaksāts no valsts budžeta finansējuma | |
Valsts budžeta dotācija pašvaldībām | lauks avansa maksājuma summas valsts budžeta dotāciju pašvaldībām finansējuma daļas ievadei. Lauks tiek uzrādīts, ja projekta finansēšanas plānā kā finansējuma avots ir norādīts valsts budžeta dotācija pašvaldībām un projekta pamatdatu apakšsadaļā Projekta informācija laukā Projektam ir iespējama dalītā intensitāte ir izvēlēta vērtība “Jā” un virsprojekta līmenī ir norādīts, ka avanss var tikt izmaksāts no valsts budžeta dotācijas pašvaldībām finansējuma | |
Veiktie maksājumi | Kopā | attēlo veiktā maksājuma kopsummu pa visiem finansējuma avotiem attiecīgā maksājuma pieprasījuma ietvaros. |
ES fonda finansējums | automātiski tiek attēlota veiktā maksājuma summas ES fonda finansējuma daļa. Kolonna tiek uzrādīta, ja projekta finansēšanas plānā kā finansējuma avots ir norādīts kāds no ES fondiem un projekta pamatdatu apakšsadaļā Projekta informācija laukā Projektam ir iespējama dalītā intensitāte ir izvēlēta vērtība “Jā” | |
Valsts budžeta finansējums | automātiski tiek attēlota veiktā maksājuma summas valsts budžeta finansējuma daļa. Kolonna tiek uzrādīta, ja projekta finansēšanas plānā kā finansējuma avots ir norādīts valsts budžeta finansējums un projekta pamatdatu apakšsadaļā Projekta informācija laukā Projektam ir iespējama dalītā intensitāte ir izvēlēta vērtība “Jā” | |
Valsts budžeta dotācija pašvaldībām | automātiski tiek attēlota veiktā maksājuma summas valsts budžeta dotāciju pašvaldībām finansējuma daļas. Kolonna tiek uzrādīta, ja projekta finansēšanas plānā kā finansējuma avots ir norādīts valsts budžeta dotācija pašvaldībām un projekta pamatdatu apakšsadaļā Projekta informācija laukā Projektam ir iespējama dalītā intensitāte ir izvēlēta vērtība “Jā” | |
Pašvaldības budžeta finansējums | automātiski tiek attēlota veiktā maksājuma summas pašvaldības budžeta finansējuma daļa. Kolonna tiek uzrādīta, ja projekta finansēšanas plānā kā finansējuma avots ir norādīts pašvaldības budžeta finansējums un projekta pamatdatu apakšsadaļā Projekta informācija laukā Projektam ir iespējama dalītā intensitāte ir izvēlēta vērtība “Jā” | |
Maksājuma veikšanas datums | automātiski tiek attēlots datums, kad maksājuma pieprasījums ir samaksāts | |
Ticamības koeficients | lauks finansējuma saņēmēja sniegtās informācijas ticamības koeficienta ievadei. Šajā laukā iespējams ievadīt vērtības no 0 līdz 1, ar diviem cipariem aiz komata. Ticamības koeficients tiem MP, kas vēl nav samaksāti, aizpildās automātiski ar vērtību no PMPIG pirmās lapas. Ticamības koeficientu ir iespējams labot rindiņu līmenī. Ja veikti labojumi, nepieciešams norādīt pamatojumu laukā - Ticamības koeficienta un MP izskatīšanas laika izmaiņu pamatojums.
Ticamības koeficientu samaksātiem un iesniegtiem MP, sistēma automātiski norāda - 1; Plānotiem MP ticamības koeficients tiek ielasīts no PMPIG pirmās lapas. Šo ticamības koeficientu ir iespējams labot gan PMPIG pirmajā lapā, gan PMPIG rindiņu līmenī. | |
MP izskatīšanas laiks (dienās) MP/Avansiem | lauks MP izskatīšanas laika ievadei - darba dienu skaits. Sākotnēji satur sistēmas aprēķināto noklusēto izskatīšanas laiku, taču lietotājam tas ir labojams. Ja MP izskatīšanas laiks tiek manuāli labots, tad sistēma turpmāk vairs neveic tā automātisku aprēķinu un nepieciešams norādīt izmaiņu pamatojumu laukā - Ticamības koeficienta un MP izskatīšanas laika izmaiņu pamatojums
Vidējā aprēķinā neizmanto atsauktos un noraidītos MP. | |
Plānotais atmaksas datums | automātiski tiek uzrādīts datums, ar kuru ir plānots sākt atmaksāt avansu.
|
Avansa dzēšanai sistēma ņem vērā šādus nosacījumus:
- Avansa dzēšanas plāns ir manuāli labojams tikai iekšējā vidē (proti, FS avansa dzēšanas plāna kolonna nav labojama)
- Manuāli labojot avansa dzēšanas plānu sistēma kontrolē, lai avansa dzēšana plāna summa nebūtu negatīva un kopējā plānotā avansa dzēšanas summa nepārsniegtu kopējo avansa summu. PMPIG ir iestrādāti attiecīgi brīdinājumi:
- Brīdinājums! Avansa dzēšana pārsniedz izsniegtos avansus (nedzēstā avansa summa < 0); Ja ir šāds brīdinājums, nepieciešams pārliecināties, kāpēc avansa dzēšanas plāna kopsumma ir lielāka par izsniegto avansu kopsummu (skatīt avansa dzēšanas lauka kopsummu un lauku "Avansi kopā")
- Brīdinājums! Avanss ir plānots vairāk kā Virsprojektā noteikts (Pieejamā avansa summa < 0); Ja ir šāds brīdinājums nepieciešamas pārliecināties kāpēc laukā "Pieejamā avansa summa" tiek norādīta vērtība ar mīnuss zīmi. Šī lauka formula ir [Pieejamā avansa summa = (Līguma summa (Fonda daļai (ja attiecināms VB/VBD)) – neizlietotais finansējums-neizgrozītie NVI)*SAM/SAMP noteiktais maksimālais avansa apmērs % - PMPIG uzrādītie avansi kopā]. Šīs formulas piemērs ir atbalsta e-pastā "KVPVIS atbalsts savējiem (#128)"
- Brīdinājums! Atlikušo (plānoto) Starpposma un Noslēguma maksājuma pieprasījumu summa ir mazāka par Nedzēsto avansu summu, kas nozīmē, ka būs nepieciešama avansa atmaksa. < 0) Ja ir šāds brīdinājums, nepieciešams pārliecināties, kāpēc avansa dzēšanas plāna kopsumma ir mazāk par izsniegto avansu kopsummu (skatīt avansa dzēšanas lauka kopsummu un lauku "Avansi kopā") un kāpēc laukā "Nedzēstā avansa summa" ir vērtība, kas lielāka par 0.
- Sistēma, projektiem, kuros ir veikti avansa maksājumi, avansa dzēšanas plānu aprēķina automātiski, brīdī kad sasniegta maksimālā avansa un starpposma maksājumu (parasti 90%) summa. Ja avansu ir nepieciešams dzēst ātrāk, nekā to aprēķinājusi sistēma (proti, pirms brīža, kad ir sasniegta maksimālā avansu un starpposma maksājumu summa), nepieciešams spiest pogu <CFLA precizēt> un precizēt avansa dzēšanas plānu! Ja veikti labojumi avansa dzēšanas plānā, bet nepieciešams atgriezties pie sistēmas automātiskā aprēķina, tad pie ieraksta, kurā veikti labojumi, jāizvēlas .
"Brīdinājums: Fonda Līguma attiecināmās izmaksas nesakrīt ar Prognozes kopā, Neizlietotais finansējums, Ieturēts uz laiku un NVI kopsummu" Tiek norādīts, ja laukā “Līguma attiecināmās izmaksas” norādītā summa nav vienāda (t.i., ir lielāka vai mazāka) ar kopsummu, kas veidojas saskaitot laukos “Prognozes kopā”, “Neizlietotais finansējums”, “Ieturēts uz laiku” un “Neatbilstoši veikti izdevumi” norādītās summas.
Par katru projekta finansējuma plānā esošo finansējuma avotu (gan par plānotajiem maksājumu pieprasījumiem, gan avansa dzēšanas maksājumiem),izņemot citu publisko un privātā finansējuma avotu, plānoto maksājuma pieprasījumu tabulā ir iespējams ievadīt EKK 1 un EKK 2 summas pēc šādiem nosacījumiem:
Kolonnas nosaukums | Apraksts |
---|---|
EKK 1000-2000 | kolonna tiek attēlota, ja klasifikatorā “Organizācijas tips” atbilstošajam projekta iesniedzēja organizācijas veidam datos ir norādīts EKK 1 kods (kolonnas nosaukums ir klasifikatorā ievadītais EKK 1 numurs) un šis EKK kods ir atzīmēts arī projekta pamatdatu apakšsadaļā Projekta informācija. Ja maksājuma pieprasījums ir statusā “CFLA apstiprināts”, tad kolonnā tiek attēlota atbilstošā maksājuma pieprasījuma summa, kas ir ievadīta attiecīgajā finansējuma avota EKK 1 laukā |
EKK 5000 | kolonna tiek attēlota, ja klasifikatorā “Organizācijas tips”, atbilstošajam projekta iesniedzēja organizācijas veidam, datos ir norādīts EKK 2 kods (kolonnas nosaukums ir klasifikatorā ievadītais EKK 2 numurs) un šis EKK kods ir atzīmēts arī projekta pamatdatu apakšsadaļā Projekta informācija. Ja maksājuma pieprasījums ir statusā “CFLA apstiprināts”, tad kolonnā tiek attēlota atbilstošā maksājuma pieprasījuma summa, kas ir ievadīta attiecīgajā finansējuma avota EKK 2 laukā |
Plānoto maksājumu pieprasījumu iesniegšanas grafiku ir iespējams aplūkot divos režīmos:
- maksājuma summas sadalījumā pa finanšu avotiem izvērstā veidā ar EKK;
- maksājuma summas sadalījumā pa finanšu avotiem bez sadalījuma pa EKK.
Lai pārslēgtos starp abiem režīmiem, tad attiecīgi ir jānospiež virs grafika esošā poga <Rādīt dalījumu EKK> vai <Slēpt dalījumu EKK>.
Avansa maksājumiem automātiski kopsumma tiek sadalīta proporcionāli tikai pa tiem finansējuma avotiem, kuri ir tikuši atzīmēti projekta virslīmenī (SAM/SAMP/kārtas datos laukā “Norādiet finansējuma avotus, no kuriem drīkst veikt avansa maksājumu” atzīmētie finansējuma avoti). Pārējiem finansējuma avotiem summa netiek aprēķināta (proporcija tiek pieņemta kā 0%).
Kolonnas nosaukums | Apraksts |
---|---|
Prognozes kopā* | attēlo visu maksājuma pieprasījumu ar veidu ‘starpposma’ un ‘noslēguma’ kopsummu pa finansējuma avotiem (t.i. Prognozes kopā = Starpposma maksājuma pieprasījumi + Noslēguma maksājuma pieprasījums). |
Avansi kopā* | attēlo visu maksājuma pieprasījumu ar veidu ‘avansa’ un 'avansa atmaksa' kopsummu pa finansējuma avotiem. MP ar veidu 'avansa' summas tiek pieskaitītas, bet MP ar veidu 'avansa atmaksa' summas tiek atskaitītas avansu kopsummas aprēķinam. |
Nedzēstā avansa summa* | attēlo nedzēsto avansu kopsummu, kas veidojas kā starpība starp ieplānotajām avansa summām un avansa dzēšanas plānā norādītajām summām. Ja šajā laukā tiek norādīta vērtība, kura ir >0, tas tiek norādīts brīdinājums Brīdinājums! Atlikušo (plānoto) Starpposma un Noslēguma maksājuma pieprasījumu summa ir mazāka par Nedzēsto avansu summu, kas nozīmē, ka būs nepieciešama avansa atmaksa. < 0) Ja ir šāds brīdinājums, nepieciešams pārliecināties, kāpēc avansa dzēšanas plāna kopsumma ir mazāk par izsniegto avansu kopsummu (skatīt avansa dzēšanas lauka kopsummu un lauku "Avansi kopā") |
Pieejamā avansa summa* | attēlo finansējuma saņēmējam pieejamo avansa summu, kas tiek aprēķināta atbilstoši finansējuma plānā norādīto finansējuma avotu, no kuriem ir atļauts izmaksāt avansu, kopsummai, un jau ieplānoto avansa maksājumu kopsummai, ņemot vērā virsprojekta līmenī noteikto maksimālo avansa apmēru procentos.
Šīs formulas piemērs ir atbalsta e-pastā KVPVIS atbalsts savējiem (#128) Ja laukā "Pieejamā avansa summa" ir vertība ar mīnuss zīmi, tiek norādīts Brīdinājums! Avanss ir plānots vairāk kā Virsprojektā noteikts (Pieejamā avansa summa < 0);
|
Līguma attiecināmās izmaksas* | attiecināmo izmaksu kopsumma no aktuālās līguma versijas. Šis lauks nav labojums, jo automātiski ielasās no sadaļas Līgumi un grozījumi, attēlojot informāciju atbilstoši aktuālajam finanšu plānam. Ja līguma grozījumi paredz izmaiņas projekta finanšu plānā, bet konkrētie grozījumi vēl nav apstiprināti, tad grozījumu projektā norādītās līguma attiecināmās izmaksas neattēlosies PMPIG līdz līguma grozījumi būs apstiprināti |
Neizlietotais finansējums | lauks kurā ievadīt neizlietotā finansējuma apmēru katram finansējuma avotam |
Neatbilstoši veiktie izdevumi (Kopā)* | attēlo neatbilstoši veikto izdevumu kopsummu no projektā reģistrētajiem maksājuma pieprasījumiem. Neatbilstoši veiktie izdevumu (NVI) summa PMPIG attēlosies līdz brīdim, kad pie attiecīgās neatbilstības sadaļā Neatbilstības un atgūšana tiks ielikta atzīme, ka NVI ir atskaitīti no attiecināmo izmaksu summas |
Ieturēts uz laiku (kopā)* | attēlo uz laiku ieturēto izdevumu kopsummu no projektā reģistrētajiem maksājuma pieprasījumiem |
Ieturēts līdz noslēguma MP (kopā) | attēlo līdz noslēguma MP ieturēto izdevumu kopsummu no projektā reģistrētajiem maksājumu pieprasījumiem |
Veikto izmaiņu pamatojums | attēlo e-vides lietotāja norādīto pamatoju izmaiņu veikšanai, ja tādas tika veiktas.
Pamatojumā nepieciešams sniegt detalizētu informāciju: 1) par apstākļiem, kas ir ietekmējuši līdzšinējo Projektā plānoto naudas plūsmu, kā rezultātā iepriekš iesniegtās prognozes par Avansa maksājuma pieprasījumu, Starpposma maksājuma pieprasījumu vai Noslēguma maksājuma pieprasījuma termiņiem vai apmēriem nav aktuālas; 2) par pieņēmumiem, uz kuriem pamatojoties ir pārplānota naudas plūsma Projektā, kādā apmērā pārplānota; 3) norādot uz konstatētajiem riskiem, vai un kā naudas plūsmas nobīde ietekmē projekta mērķa sasniegšanu, kā arī par risinājumiem konstatēto risku mazināšanai |
CFLA komentāri | lauks komentāra ievadei; Obligāti aizpildāms statusos “CFLA precizēts” un “Noraidīts” |
Koeficienta/MP izskatīšanas laika izmaiņu pamatojums | lauks komentāra ievadei. Lauks ir obligāti aizpildāms, ja PMPIG labots ticamības koeficients un/vai MP izskatīšanas laiks |
٭lauki ir automātiski un nav labojami.
Aģentūras mājas lapā sadaļā Palīgs finansējuma saņēmējam/PMPG ievietots metodiskais materiāls par PMPIG aizpildīšanu, ko ieteicams izmantot, veicot PMPIG pārbaudi.
Statusu maiņas tabulā tiek attēlotas veiktās izmaiņas:
Kolonnas nosaukums | Apraksts |
---|---|
Statuss* | prognozes statuss. Iespējami šādi prognozes statusi: "Sagatavošanā", "Iesniegts", "CFLA precizēšanā", "Pieņemts zināšanai", "Noraidīts" |
Statusa maiņas datums* | datums, kad pēdējo reizi tika mainīts statuss |
Lietotājs | lietotāja vārds un uzvārds, kurš ir veicis pēdējo statusa maiņu |
٭lauki ir automātiski un nav labojami
Prognožu plānu ir iespējams:
Plānotā maksājuma pieprasījumu iesniegšanas grafika CFLA dati
Piekļuves ceļš | |
|
Ja prognožu plāns ir sistēmā saglabāts, tad prognožu plānā tiek attēlota apakšsadaļa "CFLA dati".
Formas sākumā tiek attēloti divi nerediģējami lauki (prognozes statuss un numurs) un brīva teksta lauks piezīmju veidošanai.
PMPIG norādīto datu pārbaudes tabulā tiek attēloti jautājumi no PMPIG formas.
Pie jautājumiem ir attēloti informatīvi paziņojumi , kurus atverot, pieejami skaidrojumi par jautājumu uz kuru jāsniedz atbilde brīva teksta laukā "Komentāri".
Ierakstiem kolonnā "Pārbaudes atzīme" ir pieejams izkrītošā saraksta lauks ar šādām vērtībām – “Jā”; “Nē”; “Nav attiecināms”.
Ja projektā nav plānoti avansa maksājumi, tad jautājumā "Avansa apguve plānota atbilstoši līguma/vienošanās nosacījumiem" pēc noklusējuma atbilžu variants tiek norādīts - "Nav attiecināms".
Ja PMPIG ir vairāki avansa maksājumi, tad jautājums "Avansa apguve plānota atbilstoši līguma/vienošanās noteiktajai kārtībai" tiks attēlots par katru avansa maksājuma ierakstu no PMPIG pamatdatiem. Katram avansa maksājumam ir iespējams norādīt mēnešu skaitu tā apgūšanai.
Ja virsprojekta līmenī (SAM, SAMP vai kārtas pamatdatos) laukā Mēnešu skaits avansa apgūšanai ir ievadīts mēnešu skaits (apstiprināts atbilstoši “4 acu” principam), tad PMPIG "CFLA dati" apakšsadaļā pie katra avansu maksājuma ieraksta laukā Mēnešu skaits avansa apgūšanai kā noklusētā vērtība tiek attēlots virsprojekta līmenī ievadītais mēnešu skaits.
Ja laukā Mēnešu skaits avansa apgūšanai nav ievadīts mēnešu skaits (lauks ir atstāts neaizpildīts), tad attiecīgajam avansa maksājumam kolonnā Pārbaudes atzīme sistēma automātiski attēlos vērtību “Nē”.
Pie jautājuma "Avansa apguve plānota atbilstoši līguma/vienošanās noteiktajai kārtībai" tiek attēlota ikona , uz kuras noklikšķinot tiek atvērts logs ar aprēķinu par to, kā veidojas atbilde “Nē” vai “Jā” uz attiecīgo jautājumu. Šajā aprēķinā tiek ņemti vērā FS atmaksātie avansi, kas samazina avansa apguvei nepieciešamo summu.
Avansa apguves logā tiek attēlota šāda informācija:
Kolonnas nosaukums | Apraksts |
---|---|
Numurs | automātiski tiek attēlots maksājuma pieprasījuma numurs |
Statuss | automātiski tiek attēlots maksājuma pieprasījuma aktuālais statuss |
Datums | automātiski tiek attēlots avansa apgūšanas aprēķinā izmantotais datums |
Summa | automātiski tiek attēlota maksājuma pieprasījuma summa |
Apgūts | automātiski tiek attēlota summa, kas tiek attiecināta uz avansa apgūšanu |
Vēl jāapgūst | automātiski tiek attēlota neapgūtā avansa summa pēc attiecīgā maksājuma pieprasījuma |
Avansa apguves aprēķins un tā attēlošana tiek veikta atbilstoši šādiem nosacījumiem:
- Avansa apguve sākas 10 darba dienas pēc plānota/iesniegta avansa maksājuma vai ar to pašu dienu, kad ir veikts avansa maksājums (avansa MP ir statusā "CFLA apstiprināts" vai "Samaksāts").
- Avansu apgūst ar Starpposma/Noslēguma maksājuma pieprasījumiem ņemot vērā to plānoto/iesniegšanas datumu un plānoto/apstiprināto izdevumu vai veikto maksājumu summu. Tāpat apgūstamā avansa summu samazina arī atmaksātie avansi.
- Avansa apguve ir sekmīga (atbilde ir “Jā”), ja norādītajā periodā (pie PMPIG sadaļā “CFLA dati” attiecīgajam avansa maksājumam norādītais mēnešu skaits avansa apgūšanai) pēc avansa apguves uzsākšanas tā apguves summa ir lielāka par vai vienāda ar avansa maksājuma summu. Pretējā gadījumā avansa apguve skaitās nesekmīga (atbilde ir “Nē”).
- Ja Starpposma/Noslēguma maksājuma pieprasījuma summa ir lielāka nekā nepieciešams avansa apgūšanai, tad tā atlikusī daļa var tikt izmantota nākamā avansa maksājuma apgūšanai, ja vien tā datums ir atbilstošs nākamā avansa maksājuma apguves periodam.
- Ja avansa maksājums netiek apgūts norādītajā periodā, tā apguve tiek rēķināta ar nākamajiem maksājuma pieprasījumiem, kamēr netiek pilnībā nosegta avansa maksājuma summa. Attiecīgie maksājuma pieprasījumi vai to aprēķinā iekļautās summas nevar tikt izmantotas citu avansa maksājumu apguves aprēķinā.
Avansa apguves tabulā tiek attēlota informācija par avansa maksājumu un visiem MP sākot ar avansa maksājumu, kuri var ietekmēt avansa apgūšanu. Ar zaļu krāsu tiek attēlotas MP rindiņas, kuras piedalās avansa apgūšanā gadījumā, ja atbilde ir “Jā”. Ar sarkanu krāsu tiek attēlotas MP rindiņas, kuras piedalās avansa apgūšanā gadījumā, ja atbilde ir “Nē”. Maksājuma pieprasījumi, ar kuriem tiek apgūts avansa maksājums pēc noteiktā avansa apgūšanas laika perioda, tiek atdalīti ar dubultu svītru.
Ja uz jautājumu "Avansa apguve plānota atbilstoši līgumā/vienošanās noteiktajai kārtībai" ir atbilde "Nē" tiek norādīts brīdinājums: "Brīdinājums! Informējam, ka avansa apguve netiek plānota atbilstoši līgumā/vienošanās noteiktajai" kārtībai.
Tādā gadījumā:
1) Jāpārliecinās, vai starpposma MP tiks iesniegti avansa maksājuma apmērā 6 mēnešu (vai SAM MK noteikumos/līgumā par projekta īstenošanu) noteiktā termiņā.
Ja 6 mēnešu laikā avansa maksājums netiks apgūts, tad FS jāpārplāno darbības un izdevumi, lai izpildītu šo nosacījumu. Ja tas nav iespējams, tad FS jāprasa avansa maksājuma apguves pagarinājums (PMPIG izmaiņu pamatojumā). Ja pagarinājums tiek saskaņots no CFLA puses, tad sadaļā “CFLA dati” ir jānomaina termiņš, kādā tiks apgūts avanss no 6 mēneši uz tik mēnešiem, par cik tiek pagarināta apguve, un jāieraksta komentārs. Tādēļ aicinām mainīt mēnešu skaitu, ja izvērtējot FS sniegto skaidrojumu un lūgumu pagarināt avansa apguvi, tiek saskaņots avansa apguves termiņa pagarinājums, piemēram, līdz 7 mēnešiem (6 mēnešu vietā).
Izvērtējot avansa maksājuma apguves termiņa pagarināšanu, ņem vērā FS plānotās projekta darbības, iemeslus piešķirtā avansa maksājuma neizmantošanai noteiktajā termiņā, iesniegto MP apmērus, nākamo MP termiņus, kā arī to, vai, pieprasot atmaksāt izmaksāto avansa maksājumu, netiks apdraudēta sekmīga projekta īstenošana, un informē par to atbildīgās nodaļas vadītāju, kurš pieņem lēmumu par turpmāko rīcību
2) Jāpievērš uzmanība, kādos datumos FS plāno iesniegt starpposma MP pēc avansa MP. Vēršam uzmanību, ka KPVIS avansa maksājuma apguvei tiek ņemti vērā tie starpposma MP, kas ir iesniegti/plānoti nē ātrāk kā pēc 10 darba dienām no avansa MP saņemšanas, jo FS varēs ieguldīt avansu tikai pēc tā saņemšanas, tāpēc ātrāk par avansa saņemšanu nevar pamatot tā ieguldīšanu. Šajā gadījumā būtu jāprecizē PMPIG. Gadījumā, ja atšķirība ir 1-2 dienas (nebūtiskās neprecizitātes), šo informāciju var iekļaut komentārā un neprecizēt PMPIG.
Atbilžu varianti uz PMPIG pārbaudes jautājumiem par finanšu disciplīnas kontroli:
"Brīdinājums: Nepieciešams aizpildīt sadaļu "CFLA dati" . tiek norādīts, ja nav aizpildīta sadaļa “CFLA dati”. Pārliecinies, ka:
- pie visiem jautājumiem kolonā “Pārbaudes atzīme” ir izvēlēta kādai no vērtībām – "Jā", "Nē" vai "N/a".
- ir norādīts komentārs, ja jautājumā "Avansa apguve plānota atbilstoši līgumā/vienošanās noteiktajai kārtībai" atbilde ir - "Nē"
- ir norādīts komentārs, ja jautājumā "Avansa apguve plānota atbilstoši līgumā/vienošanās noteiktajai kārtībai" ir mainīts sistēmas norādītais mēnešu skaits;
Pēc PMPIG ievadītās informācijas saglabāšanas, formas augšā labajā pusē tiek attēlota ikona , kas nodrošina maksājuma pieprasījumam piesaistīto saziņu atvēršanu un jaunas saziņas pievienošanu.
Saziņas pievienošanas aprakstu skatīt nodaļā Saziņa ar CFLA.
Datu ievades termiņi
Posms/ process | Datu ievades termiņš |
---|---|
Pēc PMPIG saņemšanas papīra veidā, ievada KPVIS, ievada pārbaudes rezultātu. | 4 dd laikā no saņemšanas |
Automātiskie e-pasti
Sistēma lietotājam uz e-pastu izsūta informāciju par PMPIG statusa maiņu (skatīt piemēru attēlā).